Alexa

"BAĞIMSIZLIĞIMIZIN NİNNİSİNİ SÖYLEYEN KADINDIR"

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan USTA, TBMM Genel Kurulunda, Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

"BAĞIMSIZLIĞIMIZIN NİNNİSİNİ SÖYLEYEN KADINDIR"

Erhan Usta sözlerine, “Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten kadınlarımızdır. Bağımsızlığımızın ninnisini söyleyen kadındır, bekamızın duasını eden kadındır, vatana evlat yetiştiren yine kadındır, annedir.” dedi.

İşte Usta’nın kadınlar günü mesajı:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği üzere “Bir toplum aynı gayeye kadınları ve erkekleriyle beraber yürümez ise ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan ihtimal yoktur. Toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer organı hareketsiz kalırsa o toplum felçlidir. Ve şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

Bir soğan halkası gibi halka halka bireyden aileye, topluma, millete dair merhalelerde aile milli cemiyetin temelidir. Milli kültürümüz, dinimiz ana kucağı baba ocağı ailede öğrenilerek şahsiyet kazanırız. Kadının gerek erkeği gerekse gelecek nesiller üzerindeki etkisi Türk tarihine damga vuracak şekildedir. Kadının erkek ile yan yana olması sağlıklı bir toplumun ilk önceliği olmalıdır.

Dünyaya gelirken seçemediğimiz, ne dinimizde ne Türk töresinde olmayan uydurulmuş sözler ile kutsamak, üstünlük arz etmek üzere kullanmak ve yaratılış gereği verilen kuvveti şiddete dönüştürmek büyük bir ahlaksızlık, insanlığa sığmayacak bir utanç vesilesidir. Bu hastalıklı düşünce bataklıklarının kurutulmasında ve eğitim sisteminin önemi ortadadır.

Unutmayalım ki, kadın, aile ve toplumsal ilişkilerin direği, nirengi noktasıdır. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli olmalıdır.

Kahraman ve fedakâr Türk kadınının hak ettiği yerlerde olması, layık olduğu sosyal, siyasal ve ekonomik sıçramalar yaşaması bizim tehir edemeyeceğimiz bir gayedir. Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Aziz şehitlerimizin muhterem annelerine ve sevgili eşlerine kız kardeşlerine en derin hürmetlerimizi bildiriyor, şiddet ve cinayete kurban giden tüm kızlarımızı, kadınlarımızı rahmetle anıyoruz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 23:55
YORUM EKLE