Alexa

Bahçeli; Bizi Polemiğe Çekmeyin!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “OHAL'in uzatılmasına destek verdi.

Bahçeli; Bizi Polemiğe Çekmeyin!
Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli gündeme ilişkin bulunduğu değerlendirmelerde, Milli Güvenlik OHAL’in 3 ay daha uzatılması tavsiyesinde bulunmasına ilişkin; “OHAL'in 3 ay daha uzatılması ülkemiz için yararlıdır” dedi.

Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına cevap verdi. OHAL'in uzatılması ”15 Temmuz gecesini hatırlayan, yaşan her kim varsa, onların huzur, barış ve güvene kavuşması için, olağan üstü hal’in (OHAL) uzatılması yararlıdır. Ülkemiz için faydalı olduğunu düşünüyorum” karşılığını verdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) CHP tarafından Anayasa Mahkemesi’ne taşınması söz konusu bu konudaki değerlendirmeleriniz nelerdir? Mini Anayasa düzenlemesi önümüzdeki dönemde anayasada kapsamlı bir değişikliği olarak yorumlanabilir mi?" soruları üzerine MHP lideri Bahçeli, ”Cumhuriyet Halk Partisi’nin işi kendisinindir, bizi ilgilendirmez. Faaliyetlerini devam ettirmesi en tabii hakkıdır. Mini anayasa için 7 Maddede uzlaşı sağlanmıştır. 3-4 Madde üzerinde liderler seviyesinde bir tercihe veya tedbire gerek kılınmıştır. Önümüzdeki günlerde eğer liderler toplantısı yapılır, bu anayaysa; mini anayasa dediğimiz konu üzerinde bir görüş birliğine varılırsa 1 Ekimde yeni açılacak meclis döneminde gündeme gelebilir” değerlendirmesinde bulundu.

BİZİ POLİMİĞE ÇEKMEYİNİZ

"CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı Ruhu’nu sarsan bazı açıklamalar yaptı, Bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusuna ise Bahçeli, “Sorularına saygı duyuyorum. Ama bugün üzerinde durduğumuz bu konulardan çok daha önemli ve öncelikli olan konulardır. Onun için polemiğe bizi çekmeyiniz. Kim ne yapıyorsa yapsın, biz herkesi takip ediyoruz. Yenikapı Ruhu’nu benimseyen benimser, benimsemeyen farklı ruhlar peşine düşebilir. Allah yollarını açık etsin” cevabını verdi. 
YORUM EKLE