Alexa
banner314

Bahçeli; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Uyum Yasaları Acilen Çıkarılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin istikrarlı, kalıcı ve ülke yönetiminde etkin olabilmesi için bir an evvel uyum yasalarının çıkartılması gerekmektedir” dedi.

Bahçeli; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Uyum Yasaları Acilen Çıkarılsın

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Milliyekçi Hareketet Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen programda partililerle bayramlaştı. Bahçeli burada yaptığı konuşmada; Türkiye’nin, Cumhuriyet tarihinin en önemli bunalımlarından birini yaşadığına dikkat çekti. Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin istikrarlı, kalıcı ve ülke yönetiminde etkin olabilmesi için bir an evvel uyum yasalarının çıkartılması ve 1 Ekim itibariyle Türkiye’nin çok önemli sosyal, siyasi ve ekonomik sorunların çözümüne kavuşturulması gerekmektedir”ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ARTIK HUZURA KAVUŞTURULMALIDIR


Genel Başkan Devlet Bahçeli; Türkiye'nin tehlike altında olduğunu, bir an önce ülkenin istikrara ve güvene kavuşması gerektiğini kaydederek; “Ülkemiz açık ve riskli bir tehdit ve tehlike altındadır. Başta terör olmak üzere bölgemizdeki gelişmeler Türkiye’yi kuşatmaktadır. Bunların aşılması, Türkiye’nin huzura, istikrara, güvene kavuşması, bölgesi ve İslam coğrafyasında lider ülke olması, önümüzdeki dönemlerde gösterilecek gayretlere bağlıdır. MHP olarak Türkiye’de birlik ve beraberliğin sağlanması, kutuplaşmanın önlenmesi, bütün unsurlarıyla milletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasi partiler olmak üzere herkesle kucaklaşılması, gerilim ortaya çıkartacak unsurlardan uzaklaştırılması ve Türkiye’yi normalleştirme ve demokratikleşme sürecine bir an evvel geçmesinin sağlanması hepimizin milli bir görevi olmalıdır. Bunu başarmak mecburiyetindeyiz.”

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ


Türkiye’nin uzun yıllar Parlamenter Hükümet Sistemiyle yönetildiğini ancak 16 Nisan’da yapılan halk oylaması ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildiğini ifade eden Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin istikrarlı, kalıcı ve ülke yönetiminde etkin olabilmesi için bir an evvel uyum yasalarının çıkartılması ve 1 Ekim itibariyle Türkiye’nin çok önemli sosyal, siyasi ve ekonomik sorunların çözümüne kavuşturulması gerekmektedir. Bu yapılmadığı takdirde Türkiye’nin birliğinden, dirliğinden ve kardeşliğinden uzaklaştırıcı faaliyetlerin artacağı unutulmamalıdır. MHP bu anlayışla önümüzdeki dönemde üzerine düşen sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de taşıyarak milletimize hizmet etme aşkını sürdürecektir” açıklamasında bulundu.
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 16:29
YORUM EKLE

banner307

banner325