Alexa
banner314

Bahçeli Talimat Verdi: Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz Aday Adayı Oldu

Milliyetçi Hareket Partisinde başvuruların son günü olan 3 Mayıs tarihinde Genel Merkeze gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz aday adaylık belgelerini imzaladı. Olcay Kılavuz'un aday adaylığı Ülkücü Gençlikte sevinç yarattı.

Bahçeli Talimat Verdi: Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz Aday Adayı Oldu

Olcay Kılavuz Sürpriz bir aday olarak değerlendirildi. aday kayıt biriminde başvuru evraklarını teslim eden Kılavuz Aday Adaylığının "3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde “ olması ayrı bir anlam kazandı. Peki Olcay Kılavuz Kimdir.

Olcay Kılavuz'un aday adaylığı, Ülkü Ocakları ve Milliyetçi – Ülkücü Gençlik tabanında heyecan ve mutluluk yarattı.

Alınan bilgilere göre, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bizzat talimatıyla başvuru yaptığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlık görevinin de devam edeceği öğrenildi. Kılavuz'un Adaylık başvurusunda İl ve seçim bölgesi belirtmeyen Kılavuz’un nereden aday gösterileceği ise MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kararına bırakıldı.

Olacay Kılavuz Kimdir?

Olcay Kılavuz, 18 Ekim 1985 Niğde ilinin Çiftlik ilçesinin Azatlı kasabasında doğdu. Olcay Kılavuz, ilk ve orta öğretimini Niğde’de, Faik Şahenk Anadolu Teknik Lisesi’nden ve Niğde Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümünden mezun oldu. Niğde Üniversitesi BESYO Spor Yöneticiliği bölümünde de 2015 yılında mezun olan Kılavuz, Spor Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Ülkü Ocakları teşkilatları içerisinde aktif olarak görevler alan Olcay Kılavuz, 2006-2010 yılları arasında Niğde Ülkü Ocakları Başkanlığı, 2010 yılında Üniversitelerden ve Orta öğretimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve 2011 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na atandı. 10 Mayıs 2012’den itibaren Ülkü Ocakları Genel Başkan vekilliğini yürüten Olcay Kılavuz, 9 Aralık 2012 itibariyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı’na atandı. Halen Genel Başkanlık vazifesini devam ettirmektedir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 17:20
YORUM EKLE

banner313