Alexa
banner314

Bahçeli'den Çakıcı Ziyareti ve İlişiklendirilen Başsavcı Atanması

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Bayrakdar’ın görevinden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanmasının Çakıcı ile ilişiklendirilmesini değerlendirdi.

Bahçeli'den Çakıcı Ziyareti ve İlişiklendirilen Başsavcı Atanması

MHP Genel Başkanı Tiwitter üzerinden yaptığı değerlendirmede, “Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Erdoğan Bayrakdar’ın bugün görevinden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanması HSK Birinci Dairesi’nin tasarrufudur. Fakat bu idari tasarrufun Sayın Çakıcı’yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır” ifadelerini kullandı.

"Değerli dava arkadaşım Alaattin Çakıcı"

Bahçeli, Çakıcı'nın uzun süredir  Keskin Cezaevinde yattığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: ”Vefa, bizim için yalnızca İstanbul’daki bir semtin veya bir faninin adı değildir. Vefa adam olmaktır, ahlaklı olmaktır, mertliktir, iman ve vicdan alametidir. Dava ve ülkü arkadaşlarımıza karşı bitmeyecek bir vefamız, eksilmeyecek bir muhabbetimiz vardır. Değerli dava arkadaşım Alaattin Çakıcı uzun süredir Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hakkında verilmiş cezasını çekmektedir. Kendisi hem ülkü hem de ülke sevdalısıdır. Bizim taş duvarlar ardında bulunan bir ülküdaşımıza vefa göstermemiz kadar doğal bir şey de yoktur."

Ülküdaşımızdan vazgeçmemizi de hiç kimse beklememelidir."

Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etmesinin çeşitli tartışmalara  yol açtığını bunu ise anlayışla karşıladığını belirten Devlet Bahçeli; "Sayın Çakıcı’nın pek çok hastalığı vardır ve tedavisi de Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde sürmektedir. Sağlık durumuyla ilgili medyaya çok sayıda iddia da yansımaktadır. Öncelikle durumunun netleştirilmesi şarttır, acildir. Bizim hem kader mahkûmu hem de sağlık sorunları yaşayan bir ülküdaşımızı kanuni izinler alındıktan sonra bulunduğu yerde ziyaret etmemiz insani, İslami ve vicdani bir sorumluluktur. Yaptığımız budur, hatta yeri gelirse yine yapacağımız dava görevi de bu olacaktır. Sayın Çakıcı’yı ziyaret etmemiz elbette bazı tartışmalara yol açmıştır. Bunu anlayış ve saygıyla karşılıyorum. Ancak bir ülküdaşımızdan vazgeçmemizi de hiç kimse beklememelidir. Cezaevi psikolojisini herkesin objektif şekilde idrak etmesi samimi temennimdir” dedi.

“Cumhuriyet Başsavcısı Bayrakdar’ın atanması, Çakıcı’yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır” 

"Teröristler ziyaret edilirken..."

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Erdoğan Bayrakdar’ın bugün görevinden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanmasının HSK Birinci Dairesi’nin tasarrufunda olduğunu ifade eden Bahçeli, “Fakat bu idari tasarrufun Sayın Çakıcı’yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır. Teröristler ziyaret edilirken, buna izin verenler görevlerinin başındayken, her kamu görevlisi, her sorumluluk sahibi şahıs tutarlılık ve samimiyet içinde hareket edecek erdemi doğal olarak göstermelidir. İnancım odur ki göstereceklerdir. "

"Hata yoktur; Kusur da Yoktur"

Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü; "Bize göre Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı görevini eksiksiz yapmıştır. Konuyla ilgili iltimas, kayırma, hukuk ihlali, etik ve ahlak dışı bir durum da söz konusu değildir. Her şey normal prosedüründe gerçekleşmiştir. Hata yoktur, kusur yoktur, kast zaten yoktur. Sayın Başsavcı’nın görevden alınmasının arkasında yatan asıl gerçek ve gerekçenin bizim ziyaretimizle ilgisi olmadığına inanmak istediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Bu durumun vuzuha ermesi, tavzih ve telafi edilmesi arzum ve beklentimdir” 

"Çocuk katillerinin en ağır, en şiddetli ölçüde cezalandırılması kaçınılmaz "

MHP lideri Bahçeli  Türkiye'yi derinden yaralayan Eylül ve Leyla olayına da değinerek; “Eylül’den sonra Leyla yavrumuzun da cansız bedeni bulundu. Hakikaten Türkiye yasa boğuldu. Ağrı’da günlerdir aranan Leyla gözlerini hayata yumdu. Hem Eylül’e hem Leyla’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Çocuk katillerinin en ağır, en şiddetli ölçüde cezalandırılması kaçınılmaz bir adalet ihtiyacı, ihmal edilemeyecek insanlık ve şeref görevidir. Bunun da sonuna kadar takipçisi olacağımızı herkes bilmelidir” dedi. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 23:16
YORUM EKLE

banner313