Alexa
banner314

Başkan Taner Tekin: "Kimse Kendini Mustafa Kemal Zannetmesin"

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin; basınla kahvaltıda bir araya geldi. gazetecilerin sorduğu bir soru üzerine; “Gelsinler Samsun'u gezsinler ama Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin” dedi.

Başkan Taner Tekin: "Kimse Kendini Mustafa Kemal Zannetmesin"
banner327

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, düzenlediği basın toplantısında yeni il yönetimini tanıttığı toplantıda, Gazetecilerin, MHP'den ihraç edile Meral Akşener'in liderliğinde kurulacak yeni parti'nin Samsun'dan başlangıç yapacağının sorulması üzerine verdiği cevap kapak oldu.


MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, “Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin” dedi.


“HİÇ KİMSE KENDİNİ MUSTAFA KEMAL ZANNETMESİN”


İl Başkanıı Taner Tekin, yeni kurulacak parti ile bir gerginlik yaşamayacaklarını söyleyerek, “Bu ülkede 73 tane siyasi parti var. 74. parti olacaklar. Samsun'da başlama kararlarıyla ilgili şunu söyleyebilirim. Samsun tarihi misyonuyla ve doğal güzellikleriyle turistik olarak gezilip görülecek bir şehir. Samsun'da Ayvacık'ı görmelerini tavsiye ederim. Salıpazarı'na çıkıp şelaleleri gezsinler. Vezirköprü'de kanyon gezisi yapabilirler. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni görebilirler. Yolda giderken Çakallı menemeni yiyebilirler. Ama Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin” şeklinde konuştu..

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve terör kuşatması altında bulunduğunu belirten Başkan Tekin şöyle konuştu: 


PARTİMİZ DE ZOR GÜNLER GEÇİRDİ


“Özellikle bölgemizde başka hedefleri olan küresel güçlerin uzantısı ya da taşeronluğunu yapan terör örgütleri, ülkemizi sürekli tehdit etmektedir. Ülkemizi kan gölüne çevirmeye çalıştı ve hatta 15 Temmuz gecesi bu ülkeyi işgal etme girişiminde bulundular. Böylesine zor bir süreç yaşanırken tabiî ki Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerine düşen de ülkemizdeki birlik ve beraberliğin meşalesini yakmak, birlik ve beraberliğini devam etmesini sağlamaktı. MHP'nin, başta genel başkanı olmak üzere tüm mensuplarıyla birlikte bu havanın devam ettirilmesi yönünde elimizden gelen mücadeleyi verdik. Bunun yanı sıra Partimiz de zor günler geçirdi ve işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. Allah’ın izniyle ve ülkücülerin ferasetiyle birlik beraberliğimizin bozulmasına müsaade etmeden çok şükür bu günlere geldik. ve bundan da kurtulduk.


“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”


Göreve geldiğimiz günden beri 17 İlçe ile birlikte şehircilik ve teşkilatçılık anlayışını yansıtmaya çalışacağız demiştik. Burada yaptığımız ilk günkü basın açıklamasında kullandığım ifadeyi, sizlerde hatırlarsınız. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi dışlamayacağız, herkesin söylediğini dinleyeceğiz, herkese saygı göstereceğiz ama belli kuralların, edebin, törenin dışına çıkanlarla da sonuna kadar mücadele edeceğiz demiştik. Fitneye, fesada, dedikoduya fırsat vermeyeceğiz demiştik. Hemen arkasından bir cümle oluşturmuştuk, bunu birçok defa daha dile getirdim. Bir vücudun uzuvları gibi çalışan uyumlu bir teşkilat yapısı oluşturmaya gayret edeceğimizi söylemiştik. Bugün Allah’a şükürler olsun göreve geldikten sonra 17 ilçemiz ile birlikte ilçe kongrelerimizi bitirdik, ardından il kongremizi tamamladık. Yeni yönetimimize yeni kattığımız arkadaşlarımızla daha da güç kazandık. Geçtiğimiz haftalarda tüm yönetimimiz ile ilçe yöneticileri ve başkanları ve üst kurul delegeleriyle birlikte yaklaşık iki yüz kişilik bir heyetle genel Başkanımızı ziyaret ederek bizlere tavsiyelerini ve talimatlarını bildirdiler. Bizlerde Genel Başkanımızın verdikleri talimatlar doğrultusunda Samsun’da çalışmalarımıza devam ettik. 


“HİÇ BİR YAPI BU HAREKETTEN DAHA ONURLU DEĞİLDİR”


MHP'yi bölecek bir ayrışmanın yaşanacağına inanmadığını söyleyen Taner Tekin, “MHP Samsun il teşkilatından 4 üye istifa etti. Buna karşın 1,5 yılda aramıza kattığımız arkadaşlarımızın sayısı 2 bin. Bu parti oluştuktan sonra bir kaç istifa olacağını tahmin ediyorum. Onun dışında, MHP'yi yaralayacak, bölecek, parçalayacak bir ayrışmanın olacağına da inanmıyorum. Çünkü ülkücülerin, Türk milliyetçilerinin MHP, gökkubbesi gibidir. Ülkücüler o gök kubbenin altında hayatlarının sonuna kadar devam edeceklerdir. Onun dışındaki arkadaşların yolları açık olsun. Bu hareket o kadar büyük ki adam ülkü ocaklarından yetişip başka partiye gitse de hala kendisi 'eski ülkücü, eski MHP'li, eski MHP başkanı diye tanımlıyorsa demek ki hiçbir yapı bu hareketten daha onurlu değil” şeklinde konuştu.


“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ MHP’DE”


Ak Parti hükümetinin başarısızlığını dile getiren Başkan Tekin, Uyarılarımıza rağmen Türkiye’de terör örgütlerinin cirit attığını, fetönün Devlet kadrolarında yapılanmalarına devam ettiğini, ekonominin çökme noktasına geldiğini, tarımda daha önce kendi kendine yeten bir ülke iken şu anda bir çok gıda ürünlerinin ithal edildiğine vurgu yaptı. Eğitim sistemindeki zafiyetlerin her geçen gün artığına dikkat çeken Tekin; her geçen gün bu durumun iç karartığını dile getirerek; bu sorunların her birinin çözümünün milliyetçi kadrolar tarafından olacağına inandıklarını belirtti.


“BİZİM TEK DERDİMİZ VATAN”


Ak Parti’nin bu ülke çıkarları doğrultusunda doğru politikalarını sonuna kadar desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini yanlış gördüklerini ise söylemeye devam edeceklerini ifade eden Taner Tekin; “Bizim tek derdimiz var; VATAN. Biz Türk Milleti için doğru bildiğimiz doğru gördüğümüz her şeyi söylemeye, doğru gördüklerimize de destek olmaya devam edeceğiz. Biz bu şekilde bir politika izlerken diğer taraftan kendi iç çalışmalarımızı devam ettirip MHP’nin bir ve bütün halinde kalması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bir buçuk yıl önce göreve geldiğimizde bir çok arkadaşımız karamsardı ve hareketin geleceğiyle alakalı endişeleri vardı.Bende bu hareketin kurtarıcılara ihtiyacı yok demiştim. Allah’a çok şükürler olsun ki, 48 yıllık geçmişi olan 250 yıllık ideolojik birikimi olan ve 3 bin yıllık geleneği temsil eden milliyetçi hareket partisi’nin kurtarıcılara ihtiyacı yok, hiç kimse bu davadan büyük değil demiştim ve bugün yine tekrarlıyorum.Hiç kimse Ülkücü Hareketten ve Türk Milliyetçiliği davasından büyük değildir.” Şeklinde ifade etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 14:23
YORUM EKLE

banner307

banner325