Alexa

Başkan Tekin'den Samsun'da Seçim İttifakı Açıkaması

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine yönelik Ak Parti- MHP ittifakı ile açıklamada bulundu.

Başkan Tekin'den Samsun'da Seçim İttifakı Açıkaması

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine yönelik Ak Parti- MHP ittifakını değerlendiren İl Başkanı Taner Tekin, yerel seçimler kapsamında Samsun'da ittifak olup-olmayacağını değerlendirdi.

AK Parti ve MHP’nin 31 Mart’ta yapacağı ittifakın ayrıntıları netleşirken İttifak çalışmalarında ilçeler üzerinden değerlendirmeler yapılıyor. Büyükşehirden ilçeye ittifakın sorunsuz işlemesi için MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ‘siyasi kombin’ modeli esas alınıyor. Bu kombine göre, büyükşehir belediye başkanı hangi partiden seçilirse, o ilin ilçelerinde de iki parti arasında dağılım yapılacak.

MHP'nin 30 ilde yapacağı ittifak içerisinde Samsun'un da olup olmadığı merak ediliyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: " Biz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine hazırlandık. Samsun'da seçim sürecini en iyi şekilde değerlendiren bir parti olacağız. İttifak çalışmaları kapsamında Samsun ile ilgili kararı partimizin yetkili organları verecektir. Yerel seçimlerde ittifak konusunu genel başkanımız dile getirdi. İttifak yapılmasının gegerekçeleri vardı. Birinci gerekçe:  PKK'nın siyasi uzantısı partinin belediyelerde görev almasının önüne geçmektir  İkinci gerekçe, büyük şehirlerde Millet İttifakı'nın belediyeleri kazanıp tekrar Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemesinin önüne geçmektir" dedi.

Samsun'da hiç bir parti ile pazarlık veya hengangi bir görüşme yapmadıklarını ifade eden Taner Tekin, "söylediğim gibi Samsun'da ittifak yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin vereceği kararı emir telakki edeceğiz. Her halukarda halkımızın bize olan teveccühünü boşa çıkartmayacağız. Biz Samsun il ve ilçelerin tamamına talibiz. Zaten geçmişte bir kaç belediye dışındaki belediyeleri yönettik. Bundan sonraki süreçte, Genel Başkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE