Alexa

Çarşamba Ülkü Ocaklarından "Hocalı Katliamı" Açıklaması

Ülkü Ocakları Çarşamba İlçe Başkanı İlhan ARICI, soydaşlarımıza şeref yoksunları tarafından hayâsızca yapılan bu katliam karşısında susmayacaktır.

Çarşamba Ülkü Ocaklarından "Hocalı Katliamı" Açıklaması

Samsun Haberleri - Ülkü Ocakları Çarşamba İlçe Başkanı İlhan ARICI, “Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermenileri lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.” dedi.

Başkan İlhan Arıcı'nın yazılı basın açıklaması şöyle:

İNSANLIK AYIBI...

Bugün bile duyduğumuzda içimizde aynı acıyı aynı hüznü yaşatan kanlı katliam olarak bilinen, bundan tam 24 yıl evvel 26 Şubat 1992 tarihinde yaşanan olay Türk toprağı Dağlık Karabağ Bölgesinin Hocalı kasabasında yaşandığı için tarihte 'Hocalı Katliamı' olarak adlandırılır. sahnelenen bu Ermeni vahşeti 21’nci asrın en büyük acısı, nefreti, felaketi ve insanlık ayıbı olarak tarihe geçmiştir.

HOCALI VAHŞETİ

Aralık 1991'de Hankendi çevresinde yerleşen ve Azerilerin yaşadığı Kerkicahan kasabasının alınmasından sonra, Hocalı kasabası tamamen Ermeni ablukasında kalmıştır. 30 Ekim'den itibaren karayoluyla ulaşım kapanmış ve tek ulaşım vasıtası olarak helikopter kalmıştı. 20 Kasım 1991'de Hocavend semalarında Mi-8 helikopterin Ermeni kuvvetler tarafından vurulmasından sonra, hava ulaşımı da kesilmişti. İşgalden önce 1991-1992 kış aylarında Hocalı sürekli olarak bombalanmıştır. Hocalı kasabasında 600’ü aşkın soydaşımız ermeni terör örgütleri ve çeteler tarafından canice ve haince öldürüldü, yüzlercesi yaralandı ve binlerce kardeşimiz rehin alındı her türlü işkence ve zulme tabi tutuldu.

ONLAR SANIYOR Kİ,

Zulüm gören Müslüman ise hele bir de Türk ise, bütün vicdanlar sağırlaşıyor, bütün gözler körleşiyor ve bütün idrakler kararıyor. Ama şairin dediği gibi bir gerçeği unutuyorlar:

Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Hâlbuki, biz sussak tarih susmayacak Tarih sussa, hakikat susmayacak Onlar sanıyorlar ki; bizden kurtulsalar mesele kalmayacak Hâlbuki, bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı’nın gazabından kurtulamayacaklar!

Çarşamba Ülkü Ocakları neferleri hiçbir zaman soydaşlarımıza şeref yoksunları tarafından hayâsızca yapılan bu katliam karşısında susmayacaktır. Unutmasınlar ki aziz milletimiz “Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermenileri lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.” Bu vesile ile katledilen bütün soydaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325