Alexa
banner314

Cemalettin Kola, MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Oldu

27. Dönem Samsun Milletvekili aday adayı olan Cemalettin Kola, Bugün, (11.05.2018) Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl binasında basın toplantısı yaparak aday adaylığını açıklayacak. Cemalettin Kola kimdir?

Cemalettin Kola, MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Oldu

Samsun Milletvekili aday adayımız Cemalettin Kola, 11.05.2018 Cuma (BUGÜN) Günü Saat 15:00'da Milliyetçi Hareket Partisi İl Binasında basın toplantısı yaparak aday adayı olduğunu açıklayacak.   

Mali Müşavir- Sorumlu Denetçi Cemalettin Kola, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Aday Adaylığını basın toplantısı ile paylaşacağını neden aday olduğunu bu toplantıda geniş şekilde anlatacağını belirtti. 

Cemalettin Kola Kimdir?

Cemalettin Kola,1960 Gümüşhane doğdu. İlk öğrenimini Gümüşhane'de orta öğrenimini Samsun'da bitiren Kola, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe-Finansman bölümünden mezun oldu. Cemalettin Kola, Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında 4 yıl  Başkanlık, 8 yıl Disiplin Kurulu üyeliğinde bulundu. TURMOB eğitmeni ve Oda bünyesinde TESMER kurullarında aktif görev alan Kola, Bir çok dergi ve gazetede Yasal Bakış adı altında makaleleri bulunmaktadır. Adli ve İdari Yargıda bilirkişilikte yapan Cemalettin Kola, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ve Bireysel Emeklilik ve Sigortacılık alanlarında Baş Denetçi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Uluslararası Bağımsız Denetçi sertifikasına sahip bulunan Kola, MHP'de İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kola, Evli, üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 11:47
YORUM EKLE

banner307

banner313