Alexa

Devlet Bahçeli; Ak Parti ve MHP Eşgüdüm Halinde Çalışacak!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Teşkilatlarına yerel seçimleri kapsamında nasıl hareket edeceklerine dair çok önemli talimat verdi.

Devlet Bahçeli; Ak Parti ve MHP Eşgüdüm Halinde Çalışacak!

Yerel seçimler yaklaşırken Gerek Ak Parti gerekse Milliyetçi Hareket Partisi teşkilat yöneticileriniin yapabileceği hataları en aza indirmek adına parti teşkilatlarına talimatlar yağdırıyor. Kesin ve katı kuralları kapsayan bağlayıcı  talimatlara her yöneticinin uyması isteniyor.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi 30 büyükşehir belediyesi ile büyükşehir ilçe belediyelerinde Cumhur İttifakı’nın yapısına muvafık şekilde uzlaştığına dikkat çeken Devlet Bahçeli;  51 il belediyesi ile bunların ilçe belediyelerinde her parti kendi adayıyla seçime katılacağını, Cumhur İttifakı doğrultusunda aday çıkarılmayan her seçim bölgesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye meclis üyesi aday listesi hazırlanarak seçime girileceğini ifade ederek,  Konuyla ilgili gerekli hazırlık ve çalışmalar seri ve süratli şekilde yapılacağını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 6 maddelik talimat şöyle:

2-  Cumhur İttifakı’nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır. 
Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımızı gözeten bir beka beraberliği olduğu unutulmayacaktır.
Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı lazım gelen takibatı yapacak, gerekli tedbirleri gecikmeksizin alacaktır.
3- Cumhur İttifakı adaylarının seçime katıldığı her seçim bölgesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’yle eşgüdüm halinde ilişki ve irtibatlar kurulacak, siyasi ilkelerimiz dâhilinde ortak çalışmalar icra ve ifa edilecektir.
4- 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin kampanya döneminde her türlü fitne-fesat akımına derhal karşı koyulacak, bilhassa sosyal medya vasıtasıyla tezvirat yaymaya, akıl bulandırmaya, karamsarlık aşılamaya çalışan hiç kimseye ne değer verilecek ne de itibar edilecektir.

Partimizi karalamaya, siyasi tutumunu sulandırmaya, adaylarımızı yıpratmaya kasten teşebbüs edenler hakkında adli ve hukuki müracaatlar hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.
Bunun temininden de Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı sorumlu olacaktır.
5- Hem partimizin hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için canla, başla, heyecanla çalışılacak, birlik ve beraberlik ruhu sahaya aynen yansıtılacaktır. 
31 Mart 2019’da, partimizi temsilen demokratik yarışa katılacak 51 il ve ilçe belediye başkan adayımız başta olmak üzere, belediye meclis adaylarımız, il genel meclis adaylarımız Cumhur İttifakı’nın saygınlığını zedeleyecek her türlü söz ve davranıştan kaçınacaklardır.
6-  1 Kasım 2018 tarihli Genelgemizin 6.maddesi dışındaki tüm maddeleri aynen geçerliliğini muhafaza edecektir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 16:40
YORUM EKLE