Alexa
banner314

Devlet Bahçeli: Askıda Ekmek Sosyal Bir Kurumdur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek zam fiyatlarının geri çekilmesini değerlendirdi. Bahçeli, Ticaret Bakanlığı açıklaması hakkında, “Memnuniyet verici bir karar olmuştur” dedi.

Devlet Bahçeli: Askıda Ekmek Sosyal Bir Kurumdur

Devlet Bahçeli'ye ekmek zammı geri çekilmesi soruldu. Bahçeli, ekmek fiyatlarında artış olmayacağını bildiren Ticaret Bakanlığı açıklaması hakkında, “Memnuniyet verici bir karar olmuştur” ifadelerini kullandı.

Askıda ekmek sosyal bir kurumdur. 

Bakanlığın açıklamasını memnuniyet verici bir gelişme olarak gören Devlet Bahçeli, “Biliyorsunuz başlattığımız askıda ekmek projesi yaygınlaşmaya başladı. Milli ve sosyal dayanışmanın tezahürü olan bu projeyle varlıklı aileler yoksul kardeşlerimize, vatandaşlarımıza el uzatıyor, hatırlıyor, yardımlaşmanın erdemini gösteriyorlar. Askıda ekmek sosyal bir kurumdur. Türk toplumculuk anlayışının bir eseridir. İnanıyorum ki, ‘askıda ekmek’ projesi tüm yurt sathında karşılık bulacak vatandaşlarımız tarafından sahiplenilecektir. Bir elin verdiğini diğer el elbette görmeyecektir. Muhtaç kardeşlerimizin karnı doyacaktır” dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonunun ekmek fiyatlarına yüzde 15’lik zammı öngören bir açıklamada bulunmuştu. Ticaret Bakanlığı ise Türkiye Fırıncılar Federasyonunun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisinin bulunmadığı belirtti.Ticaret Bakanlığı, ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtti.

Türkiye Fırıncılar Federasyon Başkanı Halil Balcı dün yaptığı açıklamada ekmeğin kilogram fiyatına yüzde 15 zam yapıldığını belirtmişti. Yapılan zamla birlikte ekmeğin kilogram fiyatı 5 lira 75 kuruş olacağını iade etmişti. Federasyon Başkanı Halil Balcı, Hiçbir yerde yüzde 15'ten fazla artış olmayacağını da söylemişti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 20:38
YORUM EKLE

banner313