Alexa

Devlet Bahçeli, Davutoğlu Ne Yapacak?

Seçimlere 19 gün kaldığını, karşılıklı saygı içerisinde gerilim yaratmadan 23 Haziran seçimlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten MHP Lideri Bahçeli, "Türkiye'nin geleceği açısından bir adım olarak görülmeli" dedi.

Devlet Bahçeli, Davutoğlu Ne Yapacak?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hemşeri harekatı" dahilinde başlattığı çalışmalar kapsamında İstanbul'da bulundu. Yeni bir birlik şuuru ortaya çıktığını çalışmaların devam edeceğini kendisinin de zaman zaman İstanbul'a giderek çalışmalara katılacağını belirtti.

YSK kararına tepki gösteren Bahçeli, "Bu tür davranışlar anlaşılması zor davranışlar. Soruşturmaya muhatap olunan insanların, hukuki yönden haklı veya haksız oldukları ortaya çıkmadan seçime dail edilmesi tartışmayı tüketmez. Şimdi 19 gün bunu tartışacağız, tadı tuzu kalmayacak. Kimi görevlendirirlerse görevlendirsinler asıl görevli millettir." dedi.

Sonuç ne olursa olsun 23 Haziran İstanbul Seçimlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getiren MHP lideri Devlet Bahçeli; "Şehitlerimiz var, Türkiye hüzünlü bir bayram yaşamıştır. Seçimlere 19 gün var, karşılıklı saygı içerisinde gerilim yaratmadan 23 Haziran seçimlerini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun, Türkiye'nin geleceği açısından bir adım olarak görülmeli. İnşallah İstanbul seçimleri hayırlara vesile olacaktır." şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU NE YAPACAK?

Türkiye'nin yeni bir partiye ihtiyacı olmadığını söyleyen Bahçeli şöyle konuştu:

 "Siyasi hayat devam etmektedir, oturmuş, kabul görmüş partiler demokrasinin akan nehirleridir. Davutoğlu ne yapacak, 103 tane parti var. 104. olacağım diyorsa yolu açık olsun"

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 02:22
YORUM EKLE

banner325