Alexa
banner314

Devlet Bahçeli'den Fetö Uyarısı!

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, "Benim kafamı dünden bu yana meşgul eden bir konu var" diyerek, FETÖ hangi aday etrafında toplanacak merak ettiğini söyledi.

Devlet Bahçeli'den Fetö Uyarısı!

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili başvuruyu yarın Başbakan Binali Yıldırım ile beraber yapacaklarını ifade etti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dün akşama kadar 1350'ye yakın kişinin milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu belirterek; "17.00'den sonra hiçbir başvuru kabul edilmeyecek. MHP olarak çarşamba günü Meclis grubumuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bizim adayımız olduğunu kabul ederek bir karar aldı. O karar bugün Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından da gerçekleştirilecektir. 'Cumhur İttifakı'nı oluşturan partiler olarak YSK'ya cuma günü saat 11.00'de Sayın Başbakan ile beraber başvuruda bulunacağız. Faaliyetlerimiz hedef birliği çerçevesinde değişik olabilir. İttifakla ilgili protokoller yarın uygun hale gelirse beraber verilebilir."dedi.

"Merak Ettiğim Konu Şudur..."

Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı FETÖ'nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini bugüne kadar takip edip etmediğini soran Bahçeli; "Dün akşamdan bu yana kafamı meşgul eden bir konu var. 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışıldı. Siyasi ayak üzerinde kesin bir sonuçtan bahsedilemez duruma geldi. Demek ki FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak var. Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. 4 Cumhurbaşkanı adayı 100 bin ile müracaatı öngördü. Bu 100 bin aday talebinde bulunan 4 kişiden bir tanesi CHP'nin 15 milletvekili kaydırmasıyla destek buldu. 100 bin seçmene ihtiyaç kaldı mı? Kalmaması gerekirdi. Şahsiyet 100 bin seçmenle adaylığını koyacağında ısrar etti. O zaman akla gelen soru şudur bu her aday için geçerlidir; FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edildi ve uygulamaya konuldu. Çok sayıda silahlı kuvvet emniyet mensubu ve önemli bir görevden alma oldu. Bunların aileleri vardır çevreleri vardır. Merak ettiğim konu şudur; Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı FETÖ'nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini bugüne kadar takip etmiş midir? Etmezse 100 bin kişinin içerisinde bu hangi aday etrafında toplanabilir burası kafamı biraz meşgul ediyor. Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteği ile bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir.'' dedi.

YORUM EKLE

banner307

banner313