Alexa

Devlet Bahçeli'den Seçim Sonrası İlk Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler ardından yaptığı açıklamada çok önemli açıklamalarda bulunarak, Ülke gündeminden seçim konusu tamamen kalktığını İstikrar temellendiğini ve Türkiye'nin önünün açıldığını belirtti.

Devlet Bahçeli'den Seçim Sonrası İlk Açıklama

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları ortaya çıktığını Türkiye'nin tarihi bir süreçten geçtiğini, iç ve dış mihrakların her türlü tuzak ve tezgahına rağmen demokratik seviyesinin yükseldiğini tekraren gösterdiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları ortaya çıkmıştır. Ülkemiz tarihi bir süreç ten geçmiş, iç ve dış mihrakların her türlü tuzak ve tezgahına rağmen demokratik seviyesinin yükseldiğini tekraren göstermiştir. Oyunlar boşa çıkarılmıştır. Seçime katılımın yüksek çıkması milletimizin gelecek haklarına güçlü bir şekilde sahip çıkmıştır. Milli irade hamdolsun tecelli etmiş, hükmünü vermiştir. Vatandaşlarımız hür iradeleriyle oylarını kullanmıştır. Bilhassa ifade etmek isterim ki, sandıktan çıkan sonuçlara saygı ve riaeyetimiz bir gerçektir. Demokrasiye bağlılığımız, milletimizin  tercihine hürmetimiz açıktır. " dedi.

"2023'ün lider ülke "

Malatya'nın Pütürge'de iki kişinin hayatlarını kaybetmesine neden olan sandık başındaki olaylardan derin üzüntü duyduğunu belirten Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamada; Seçim geride kalmıştır. Türkiye umutlarını tazelemiştir. Ülke ve millet olarak dikkatle önümüze bakmak, gelişen uluslararası gelişmelerine titizlikle odaklanmak durumundadır. Siyaset kurumu ve siyasi aktörler açısından sağduyunun, ortak aklın milli birliği güçlendirecek siyasi üslubun öne çıkması başlıca gündem olmalıdır. Cumhuriyetin 100. yıldönümüne müreffeh, muasır ve güçlenmiş bir ülke olarak girmek milli bir hedeftir. 2023'ün lider ülke Türkiye'sinin inşa ve ihyasında herkese düşen ertelenemez ve mühim düzeyde sorumluluklar bulunmaktadır. Aziz milletimiz bekası üzerinde ne kadar hassas olduğunu göstermiştir. Yeni Hükümet sistemine müzahir yerel yönetimlerin tezahürü ise büyük bir kazanımdır. Merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında herhangi bir çelişme ve çatışma yeşermeyecek olması ülkemizin ufkunu aydınlatmıştır."dedi.

"TÜRK MİLLETİ KRİZ SİYASETİNE İZİN VERMEMİŞTİR"

CHP ittifak ortaklarından seçilen belediye başkanlarının yeni sistemin doğasına uygun çalışmaları siyasi temennisi olduğunu dile getiren Bahçeli; "Küresel ve bölgesel sorunların çok ciddi boyutlara tırmandığı zaman diliminde birlik ve kardeşlik hukukunun kökleşmesi ülkemizin geleceğine muhteşem bir birliktelik olacaktır. Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri de 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Ülke gündeminde seçim konusu tamamen kalkmıştır. İstikrar temellenmiş, Türkiye'nin önü açılmıştır. Parti olarak milletimizin verdiği mesajları enine boyuna analiz edip yorumlayacağımız aşikardır. Türk milleti kriz siyasetine, kaos diline müsade etmemiştir. 31 Mart seçimlerine katılan her siyasi parti kendi payına düşen hisseyi alacaktır. Cumhur İttifakı ve partimizin muhterem adaylarına oy veren aziz vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İstismar ve yalanlara sırt dönen Kürt kökenli kardeşlerimize onurlu duruşlarından ötürü teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalışan sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye gönül vermiş kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi.

"Türkiye ülküsünün önünde kimse duramayacaktır. "

"Cumhur İttifakı'ın ve 3 hilalin onurlu bayrağını taşıyan aziz dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, Seçilen belediye başkanlarını, meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini kutlayarak; "Seçim sonuçlarını kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, Yenikapı ruhunun ve Cumhur ittifakının kararlı ve yürekli, inançlı şekilde yoluna devam edeceğini herkes bilmelidir. Herşey Türkiye içindir. 31 Mart seçimleri demokrasimizin zaferidir, cumhurun zafer tacıdır. Tehditler ne kadar fazla olursa olsun büyük Türkiye ülküsünün önünde kimse duramayacaktır. Gelecek Türk Milleti'nin olacaktır. Seçimlerin ülkemize, devletimize, milletimize, milli bekamıza hayırlı olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:18
YORUM EKLE