Alexa

Devlet Bahçeli Grup Toplantısında Konuşuyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Toplantısında konuşuyor.

Devlet Bahçeli Grup Toplantısında Konuşuyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Toplantısında konuşuyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında konuşmasının satırbaşları şöyle:

Türk milletinin sinesinden nice kahraman çıkmıştır. Bundan sonrada çıkacaktır. Korkaklar hiçbir zaman başarı ve zaferin mimarı olamamışlardır. Bizde ne Hasan Tahsin ne de Mustafa Kemal biter. Nitekim onurumuzla yaşar vatan ve millet yolunda da onurumuzla ölmesini biliriz.

Gazi Mustafa Kemal yalnızca hisleriyle değil aynı zamanda akıl, sabır, strateji, denge ve milli değerlerle hareket etmiş hedeflerine ulaşacağına inanmıştır. Azim ve irade sahibi bir askerdi. Tutsak alınmış Anadolu'yu haçlı bakiyelerinden temizledi, milli varlığı güvenceye aldı. Bu maksatla 98 yıl önce Samsun'a çıktı, Anadolu'ya taşınan bağımsızlık azmi Havza'da alevlendi Erzurum'dan yayıldı ve Sivas'ta tüm vatan sathında cevap buldu. Bu savaş haklı ve meşruydu. Ya İstiklal Ya ölüm seslenişi, gözleri kamaştıran inanmışlık ve Türk milletine adanmışlıkla gerçekleşmiştir. Köle olmamak için Samsun'dan Anadolu'ya ulaşıldı.

Türk tarihinden kirli elini çekin, zehirli dilinizi kesin. 2. Abdülhamit ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve haysiyetli iki yüzüdür. Yalan ve iftira bumerang gibi mutlaka geri dönecektir.

"Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi kesin"


"Bütün tarihi değer ve büyüklerimiz ruhsuz ve şuursuz, mukallit ve melanet sözde tarihçilerin kerameti kendinden menkul takdir ve keyiflerine bırakılmayacak derecede önem arz etmektedir" diyen Bahçeli, "Bunlara sesleniyorum; Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi kesin. İki ucu keskin övgü ve sövgü kümesine Türk tarihi nasıl sıkıştırılacaktır? Buna kimin ne hakkı vardır? 2. Abdülhamid ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve iftihar ettiğimiz iki yüzüdür. Milli ve tarihi mirastan nasiplenmemiş yüzsüz ve şerefsizler bunu idrak edemeyeceklerdir. Bugün Mustafa Kemal’e ağır ima ve iddialarda bulunanların bilmesi lazım gelir ki; yalan ve iftira bumerang gibidir, mutlaka geri dönecektir, bununla da kalmayıp taraf ve taraftarlarını rezil rüsva edecektir. Anlaşılan yarası olan gocunmaktadır. Soyu sopu karışık olanlar ilk fırsatta ayaklanmaktadır. Geçmişinde sorun ve gölge bulunanlar, kanında leke ve virüs dolaşanlar ya da kendi ayıp ve günahlarını kapatmak için telaşa kapılanlar hak ettikleri cevap ve muameleyi bizzat Türk milletinden inşallah göreceklerdir. Asılsız ve alçakça ithamlarla Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü gözlerden ve gönüllerden düşüreceklerini sanan varsa, ya zekaları kurumuş, ya da insanlıkları kaybolmuştur" ifadelerini kaydetti. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 11:23
YORUM EKLE