Alexa

Erhan Usta Bakan mı Oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Yeni Delhi´ye gitti. Ziyaret kapsamında Erdoğan'a uçakta eşlik eden isimler arasında dikkat çeken isimlerden, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve Erhan Usta’da vardı.

Erhan Usta Bakan mı Oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Yeni Delhi´ye gitti. Ziyaret kapsamında Erdoğan'a uçakta eşlik eden isimler arasında dikkat çeken isimlerden, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve Erhan Usta’da vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’nin başına geçmesiyle birlikte kabinede bir takım değişikliklerin olabileceği gündemde çalkalanıyor.Basında ve sosyal medya da bir çok isim zikrediliyorken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Delhi’ye giderken beraberindeki heyetteki isimler dikkat çekti.
“Hindistan heyetindeki MHP'li bu 2 isim ajansların geçtiği haberlerde "sürpriz isimler" olarak nitelendirildi. Gerçekten sürpriz miydi?..”

Yeniçağ Gazetesi Yazarı ve Ankara Temsilcisi Ahmet Takan çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. 

“İşin gerçeğini itiraf edeyim. Aslında, saray kaynaklarından bilgiye geçtiğimiz Cumartesi günü ulaşmıştım. Ankara kulislerinin bugünlerde çok konuştuğu şu  kabine revizyonu ve yeni kabinede MHP'li Bakanlar da olacak mı olmayacak mı? mevzusu. Oldukça güvenilir kaynağım çok iddialıydı verdiği bilgiler de gazeteciyi telaşlandıracak cinstendi. (…)


Geçtiğimiz Pazar günü Hindistan'a gitmeden R.Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları okuyunca, bir de uçakta çektirilen fotoğraf kareleri medyaya düşünce, "artık yazmak farz oldu" dedim kendi kendime...


Hindistan heyetindeki MHP'li bu 2 isim ajansların geçtiği haberlerde "sürpriz isimler" olarak nitelendirildi. Gerçekten sürpriz miydi?..


Yeniçağ yazarı Takan şöyle devam ediyor: Geçtiğimiz Cumartesi günü ulaştığım kulis bilgilerine dönelim. Saraya yakın arkadaşımla, R. Erdoğan'ın tekrar AKP'nin başına geçmesi, Bakanlar Kurulu değişiklikleri, yeni kabineye MHP girer mi girmez miyi, erken seçim olur mu olmaz mıyı konuşurken çok kesin iddialarda bulunmuştu.

Şöyle özetleyebilirim:

"Reis, Devlet Bahçeli ile görüştü. 4 Bakana kadar yeni kabinede MHP'ye yer verilebilinir. Devlet Bey'in son kararını bize iletmesini bekliyoruz.
Devlet Bey, MHP'li isimlerin yeni kabineye girmesine onay verse de vermese de çok önemli değişiklikler olacak.


Numan Kurtulmuş, parti yönetimine Genel Başkan Yardımcılığına dönüyor.  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kesinleşen gidicilerden. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak sallantıda, hakkındaki kesin karar verilmedi. İbrahim Kalın yüksek olasılıkla Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturur.


Esas büyük sürpriz ekonomi yönetiminde olacak. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in yerine Ali Babacan gelecek. Ali Babacan ile görüşmeler son noktasına geldi, ikna olmuş gibi."


MHP'ye önerilen Bakanlıkları sorunca da şu yanıtı aldım:


"Reis, Devlet Bahçeli'ye Ekonomi Bakanlığı için Erhan Usta'nın ismini önerdi. MHP'ye teklif edilen Bakanlıklar, Millî Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve 

Yeni kabinede MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta olabilir mi? sorusu her geçen gün ihtimal olmaktan çıkıyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 11:43
YORUM EKLE