Alexa
banner314

Erhan Usta MHP'nin 49. Yılını kutladı

Samsun Milletvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. Yılını kutladı.

Erhan Usta MHP'nin 49. Yılını kutladı

 Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma şöyle:


“Devletimizin içinden geçtiği şu zor zamanlarda milli duygu ve ittifak ruhunu Kızılelma ülküsünü temel alarak yaşayan ve geleceğe umutla bakan milletimiz, maziden atiye devam eden uzun ve kutlu yolculuğun son 49 yılına mühür vurmuş Türk milliyetçilerini ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni dikkatle takip etmektedir. 
49 yıl önce bugün 9 Şubat 1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi Türk tarihinin canlı, coşkulu ve cesaret dolu bir simgesidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket şehit ocağı, gazi yuvasıdır. İftiharla anarak kuruluşunu kutladığımız partimizin ardında; ecdadımızın hayır duası, yanında milletimizin alicenap desteği, gönlünde şehitlerimizin mübarek hatırası, gözünde Türklüğün gür meşalesi, üzerinde Yüce Allah’ın himayesi vardır, inşallah da ilelebet var olacaktır. 


Bu hareket dualıdır ve bu büyük dava hainlere sur çekmiş, fitnecilere dur demiş ve bizlere de şuur vererek geleceğin yüksek ülkülerini nurlandırmıştır. Bu kadar haklı olan, Bu kadar haklı çıkan, Ülke meselelerinde hiç yanılmayan bir hareketin mensupları olarak ne kadar gurur duysak az gelir.


Milletimizin birliğine, bağımsızlığına ve devamlılığına sarsılmaz bir inançla bağlı olan Türk Milliyetçileri var oldukça, milletimizin birliğine ve dirliğine göz dikenler kahrolacaktır.  15 Temmuz gecesi tarih bir kere daha göstermiştir ki Türk Milliyetçileri milletinin yanında, bayrağının altında gerekirse canını ortaya koymaktan sakınmamıştır, sakınmayacaktır. Bizim davamız hak davası, hakikat davası, millet davasıdır. 5000 yıllık tarihimizin içinden imbik imbik ruhlara süzülen ve o ruhlara Allah yolunu nakşeden, İslam ahlak ve fazileti, Türklük ve tarih şuuruyla bilinçlenen ülkücü hareket, nesilden nesile aktarılarak bu milletin, bu devletin neferi ve bekçisi olmaya devam edecektir.  


Çizgimizde kırıklık, fikrimizde dağınıklık, yürüyüşümüzde çarpıklık hiç olmamış, bilinsin ki, hiç de olmayacaktır. Ülkücüler; liderinin emrinde, Türk Milletinin hizmetinde, davasına sadakatle bağlı olarak bu milletin canına kast etmek isteyenlere karşı yıkılmaz bir kale olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle başta partimizin kurucusu Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ olmak üzere Milliyetçi Harekete aşkla hizmet eden tüm şehitlerimizi ve ahirete intikal eden dava arkadaşlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bugün Milliyetçi Hareketin yaşayan hafızaları olan liderimiz Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ Bey ve kıymetli büyüklerimizi saygıyla selamlıyorum.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 12:14
YORUM EKLE

banner313