Alexa

Erkan Akçay: Darbe girişiminde MHP kritik rol aldı

Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Erkan Akçay; "15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde MHP her zaman olduğu gibi, yine kritik rol oynamış ve darbeyi önlemiştir. "dedi.

Erkan Akçay: Darbe girişiminde MHP kritik rol aldı

Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Erkan Akçay“15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde MHP her zaman olduğu gibi, yine kritik rol oynamış ve darbeyi önlemiştir. Çünkü MHP’nin bu duruşu ilkesel bir duruştur. Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemiyoruz” dedi. 

AKÇAY'DAN, MHP SALİHLİ İLÇE TEŞKİLATINA ZİYARET

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Salihli’de yeni göreve gelen İlçe Başkanı Mehmet Akın ve yönetim kurulu üyelerini parti binasında ziyaret etti. Erkan Akçay'ın Salihli İlçe teşkilat ziyaretine Manisa MHP İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Yunusemre, Alaşehir, Şehzadeler, Ahmetli, Salihli, Sarıgöl, Soma, Saruhanlı, Akhisar İlçe Başkanları yer aldı.

MHP KRİTİK ROL OYNAMIŞTIR

Erkan Akçay Burada yaptığı konuşmada; “MHP olarak bizim partimizin bir hedefi var, bizim söylemlerimizin uyumlu olması lazım, demirci ustası çekiç, çırağı balyozu kullanır. Çırağın işi, ustasının çekici vurduğu yere balyozu indirmektir” dedi.  ​

Milliyetçi Hareket Partisi'nin her zaman dava partisi olduğunu ifade eden Erkan Akçay, “15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde MHP her zaman olduğu gibi, yine kritik rol oynamış ve darbeyi önlemiştir. Çünkü MHP’nin bu duruşu ilkesel bir duruştur. Biz hiçbir zaman dönemsel duruş sergilemiyoruz” dedi. 

Erkan Akçay, 12 Eylül darbe girişiminde olduğu gibi, 15 Temmuz darbe girişiminde de MHP’nin hedef alındığını belirtti.

GÖREVİMİZ; BAHÇELİ'NİN ÇEKİÇ VURDUĞU YERE BALYOZU İNDİRMEKTİR

Teşkilatcı bir parti olduklarını belirten Akçay; “Biz liderimize ve partimize her zaman sahip çıkacağız. MHP olarak bizim partimizin bir hedefi var, bizim söylemlerimizin uyumlu olması lazım, demirci ustası çekiç, çırağı balyozu kullanır. Çırağın işi ustasının çekici vurduğu yere balyozu indirmektir. Bizim ustamızda MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’dir. Bizim teşkilat olarak görevimiz onun çekici vurduğu yere balyozu indirmek onu takip etmek, bunun için bize düşen görev çekici takip etmektir” diye kaydetti.

MHP'NİN TEVECCÜHÜ ARTMIŞTIR

MHP’nin TBMM'de her zaman kilit rolünde yer aldığını belirten Akçay, “TBMM’de MHP ne dediyse, o olmuştur. Cinsel istismar yasasının MHP’nin talebi ile geri çekilmiştir” dedikten sonra Doğu ve Güneydoğu’da MHP teveccühünün arttığını söyleyerek “Suriye ve Irak’ta olanları gören vatandaşlarımız görerek, ülkesine sahip çıkıyor. Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımız, bizi arayıp, destek vereceklerini söylüyor. Artık oradaki insanlarımız, kimin dost, kimin düşman olduğunu görmeye başladı” dedi.

ERKAN AKÇAY'DAN ŞEHİT ZİYARETİ

Akçay, Salihli ziyareti kapsamında Şırnak-Cizre karayolunda teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Gür’ün(25) baba ocağını ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 00:32
YORUM EKLE

banner325