Alexa

Eski Başkan Kılıç Haksız mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Eski İl Başkanı Şaban Kılıç, Her türlü yönetimin yetenekli ellerde güçlü olabileceğini belirtti.

Eski Başkan Kılıç Haksız mı?
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Eski İl Başkanı Şaban Kılıç, sosyal medya üzerinden verdiği mesajda Devlet yönetiminde olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da idareciler seçerken ilk vasfın "ehil olmak" olduğunu belirtti.

12 Eylül  1980 öncesi ve sonrasında Ülkü Ocakları ve MHP Samsun İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Şaban Kılıç; son zamanlarda MHP içinde yaşanan çalkalanmalardan sonra Sosyal medya hesabından manidar çıkışlar yapması dikkat çekti.

Şaban Kılıç'ın Facebook hesabından verdiği mesaj şöyle:

Liyakat, tabiiki devlet yönetmede, tercih için ilk kıstaslardan birisidir..

Vatanperverlik, dürüstlük ile beraber liyakat tercihin, emaneti teslim etmenin kıstaslarındandır..

Devlet yönetiminde olduğu gibi, sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde ve hassaten siyasi partilerde idareci seçerken ilk vasıf ehil olmaktır.

Yeterli fikri donanımlara, ideal beşeri vasıflara, pratik adil çözüm yeteneklerine sahip olabilmek, idareci olacak şahıslarda aranacak olmazsa olmaz şartlardandır..

Başarı, ancak böyle elde edilir..

Veya, metodu belli, ihlaslı ve sürekli faaliyetlerde bulunacak yapı veya kuruluşlarda, önemli şartlardan birisi de,yeterliliğe sahip idarecilerin seçilebilmesidir..

Yoksa, "Benim oğlum okur, döne döne aynı şeyi okur" moduna gireriz..Ve, zamanla ümit azalır, heyecan bitmeye başlar, iç kargaşa başlar ve yapı, kanserli-hal halini alır.
YORUM EKLE