Alexa
banner314

Havsa MHP İlçe Teşkilatı İstifa Etti

Edirne’nin Havsa İlçesinde MHP Teşkilatı istifa etti. Yaptıkları açıklamada, "partimizin son zamanlarda aldığı siyasi ve politik kararların Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğine ağır bir beka sorunu yarattığı kaygısı içerisinde bulunmaktayız.” dendi.

Havsa MHP İlçe Teşkilatı İstifa Etti

Edirne Havsa MHP İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Aktaş'ın yanı sıra, eski ilçe başkanlarından Ali Çınar, Abdurrahman Yaray ve Ülkücü Şehit Halil Hilmi Sakarya’nın da kardeşi Sacit Sakarya da istifa ettiklerini açıkladı.

Aktaşın basın açıklamasından bazı bölümler şöyle:

“Bizler, seçilmiş ve halihazırda görevde olan MHP Havsa İlçe Başkanı ve yöneticileri olarak partimizin son zamanlarda aldığı siyasi ve politik kararların Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğine ağır bir beka sorunu yarattığı kaygısı içerisinde bulunmaktayız.”

Milliyetçi Hareket Partisi milleti ve tabanı olan temel rabıtasından ne yazık ki kopartılmıştır. MHP ülkenin yönetimine talip olan bir parti olmaktan ziyade bir adamı korumaya matuf politik bir cemaat haline gelmiştir. Maalesef ki Cumhuriyet’i kuran Türk milliyetçiliği siyasi hareketinin temsilciliği iddiasını taşıyan partimiz bazı partilerin kapıkulu haline gelmiştir.”

“16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda partimiz tabanı nezdinde bu durumun tespiti olmuştur. Aldığımız bugünkü tavır bizi göreve getiren tabanımızın da mutlak iradesini yansıtmaktadır diğer yandan hemşerimiz ablamız Meral Akşener liderliğinde de milletin merkezinde yeni bir siyasi hareketin inşası için sancak kalkmıştır ve milletimiz de bu sancak altında toplanma konusunda yüksek bir teveccüh göstermektedir. Bu hal karşısında bize düşen milletin merkezinde oluşan bu siyasi harekete katkı vermektir. Saygıdeğer hemşerilerimiz ve partimizin değerli mensupları bizim için bir parti olmaktan öte bir baba ocağı bir ana kucağı olan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği ve ayrıca parti üyeliğinden de istifa ettiğimizi beyan eder saygılarımızı sunarız.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 22:55
YORUM EKLE

banner307

banner313