Alexa

İsmail Hakkı Esen Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Onayı ile Çankırı Belediye Başkan adayı olarak İsmail Hakkı Esen açıklandı. Peki İsmail Hakkı Esen Kimdir?

İsmail Hakkı Esen Kimdir?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için 9'u il, 41'İ ilçe olmak üzere MHP'nin 50 başkan adayıyla ilgili yaptığı açıklamada MHP Çankırı Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Esen'de vardı.

İsmail Hakkı Esen Kimdir?

İsmail Hakkı Esen kimdir? Kaç yaşında? Hangi görevlerde bulundu? 

Aslen Çankırılı olan Esen, 9 Eylül Üniversitesi mezunu. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi. Esen, aynı zamanda bir otomotiv firmasında  işletmecilik yapıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde ve tabanda destek gören ,Çankırı’nın sevdiği ve saydığı isimlerden birisi olan İsmail Hakkı Esen, Ülkücü kimliği siyasette ve ticarette bozulmayan çizgisi ve kişiliği ile toplumda destek buldu. Uzun yıllar MHP teşkilatının değişik kadrolarında görev yaptığını belirten Esen kendisiyli ilgili, "Gözümüzü açtığımız ilk andan itibaren mensubu olarak bulunduğumuz milliyetçi-ülkücü hareketin hemen her kademesinde onur duyarak bize verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye gayret ettim. Çok şükür, dünden bugüne siyasi hayatımda hiçbir kırıklık olmadı" açıklamalarda bulundu.

Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Yasin Demir yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Sayın İsmail Hakkı ESEN olmuştur. Çankırı'mıza, partimize ve kendisine hayırlı olmasını dilerim... Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı olarak, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek Yerel Seçimlerde, Liderimiz ve Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmaya hazır olduğumuzu, dört aylık seçim sürecinin tüm siyasi partiler ve adayların duruşları ile Çankırı'mızda huzur içerisinde tamamlanmasını dilerim. Tekrardan adayımızı kutlar, Hayırlara vesile olmasını temenni ederim."


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE