Alexa

Kamu-Sen Genel Merkez Yöneticileri Başkan Karapıçak'ı Ziyaret Etti

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle Samsun'da bir araya gelen,Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı makamında ziyaret etti.

Kamu-Sen Genel Merkez Yöneticileri Başkan Karapıçak'ı Ziyaret Etti

TürkiyeKamu-SenGenel Merkezi tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Samsun'da düzenlenen mitingte binlerce kişi yürüdü.Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılan miting etkinliği sonrasında Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Adullah Karapıçak'ı makamında ziyaret etti.

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, Türkiye'nin İlk ve en büyük Sendikası Türkiye Kamu-Sen'in bağlı kuruluşların genel başkanlarını kapıda karşıladı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Samsun Kamu-Sen İl Başkanı Ahmet Keskin ve bazı Kamu-Sen il yöneticilerini makamında ağırlayan İl Başkanı Karapıçak burada yaptığı konuşmasında şöyle dedi:

Kamu çalışanlar sendikasının ilk temellerini Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nı kurarak atan Türkiye Kamu-Sen'in başarısını hiç kimse inkar edemez. Öncesinde Vakıf çatısı altında teşkilatlanan memurlar kısa zamanda sendikalarını kurdu. Derhal faaliyete geçtiler. Daha çok milliyetçi ve ülkücülerle hareket geçen Kamu Çalışanları Vakfı süratle yapılanmasını tamamladı. Ardından gönlünde vatan ve millet aşkı olan bütün vatandaşlarına kucağını açtı. bu kurulan sendikalardan biri de Türk Eğitim-Sen olmuştur. ve bütün iş kollarında teşkilatlanmasını sağlayan Kamu-Sen bugün Türkiye'nin En Büyük sendikal hareketlerinden birisi olmuştur. Bugün Samsun'da Kamu Sen'in gücüne bir kez daha şahit olduk. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla 1 Mayıs Kutlamalarında Samsun'un tercih edilmesi de ayrıca bizi de onurlandırmıştır." dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise burada yaptığı konuşmada; "Ülkemiz zor bir sürecten geçiyor. Türkiye Kamu-Sen’in omuzlarındaki sorumluluğun çok ağır olduğunun şuurundayız. Türkiye kamu-Sen zorlukları aşarak bugünlere gelmiştir. Aynı azim ve kararlılıkla özellikle kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. İnşaallah çok daha güzel çalışmaların altına imzamızı atacaz." dedi.

Türkiye gündemiyle ilgili karşılıklı sohbetin ardından Türkiye Kamu-Sen heyeti Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl binasından vedalaşarak ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 01:24
YORUM EKLE