Yandex Metrika

Karataş’tan, MHP'yi Anlayamayanlar İçin Kılavuz

Türkiye’nin ciddi problemleri arasında belli kesimlerin planlı ve kasıtlı olarak MHP’ye saldırarak, MHP’nin Ak Parti’ye teslim olduğu yönünde suçlanmasına karşın Yazar Orhan Karataş "MHP’yi anlamayanlar için klavuz" yayınladı.

Karataş’tan, MHP'yi Anlayamayanlar İçin Kılavuz
10 Eylül 2017 Pazar 17:37

Türkiye’nin zor zamanlar geçirdiği zamanlarda hep böyle olmuştur. Türkiye dış ve iç düşmanlar tarafından sert saldırılara maruz kaldığında bu paralelde Milliyetçi Hareket’te içeriden veya dışarıdan saldırıya uğrayarak zayıflatılmaya, bölünmeye, parçalanmaya ve yok edilmeye çalışılmıştır. Türkiyenin son 50 yıllık tarihi incelendiğinde bu ayan-beyan ortada olduğu görülecektir.

Ortadoğu yazarı Orhan Karataş bu yazısında bunu anlamayan ve göremeyenler için “MHP'yi anlayamayanlar için kılavuz” başlığı altında bir makale kaleme aldı.

Karataş; Türkiye'nin çok ağır, çok ciddi, çok derin meseleleri olduğunu, Bir beka sorunuyla karşı karşıya bulunduğumuzu, yeni bir İstiklal harbi verdiğimizi ülkeyi yönetenlerin söylediğini belirterek; “Bir ölüm-kalım mücadelesi veriyoruz. Bu acı gerçekler orta yerde dururken, belli bir kesim planlı ve kasıtlı biçimde MHP'ye saldırılarını sürdürüyorlar. Yeni taktikleri MHP'yi AKP'ye teslim olmakla suçlayıp küçük düşürmeye dayalı. Be hey gafiller, hala anlamadınız mı, MHP için ülkenin varlığı, birliği, güvenliği ve geleceği her şeyden önce gelir. Bunu da çok veciz biçimde, "önce ülkem" diyerek ifade etmiş, programına yazmış ve bütün dünyaya ilan etmiştir. MHP'nin duruşu bu kadar net, siyaseti bu kadar berrak, yaptıkları bu kadar açık ve kesin olmasına rağmen, hala neyin peşindesiniz? MHP'yi AKP ile irtibatlandırıp, koltuk derdindeymiş gibi gösterip nereye varacak, nasıl bir sonuç elde edeceksiniz?”diyor.

MHP doğru bildiğinden hiç şaşmadığını, dün ne söylediyse bugünde onu söylediğini belirten Orhan Karataş; “Muhalefet yapmak başka bir şeydir, ülkenin felaketine seyirci kalmak başka bir durumdur. MHP'nin basit siyasi hesaplar, küçük menfaatler için ülkenin bölünmez bütünlüğünü feda edebileceğini zannedenler gaflet içindedir. Sizin anlayamadığınız ve kabul edemediğiniz şey şudur: Doğru olanı desteklemek, hakkın ve haklının yanında durmak da bir muhalefet şeklidir.Özellikle söz konusu vatının varlığı ve birliği olursa, gerisi sadece teferruat kalır. Hiç kimse unutmasın ki, AKP yanlış yaparken, terör örgütleriyle masa kurup, FETÖ 'ye her istediğini verirken en serte, en etkili muhalefeti MHP yaptı. Her söylediğinde haklı çıktı ve ülkeyi yönetenler birçok hayati meselede MHP'nin çizgisine geldi. Yine yanlışlar olmuyor mu? Maalesef oluyor. Irak'daki gelişmeler bunun vahim örneğidir. Barzani peşmergesinin Türkiye'de ağırlanıp arkasına paçavralarının konulmasına, bir oldu-bittiyle terör devleti kurabilmek için referandum yapma cüretine en sert tepkiyi, yine MHP verdi. Hükümeti uyardı ve yanlışlarını en üst tondan söyledi. Bundan sonra da bu değişmeyecek ve yanlışlara yine müdahale edilecek ve hükümet uyarılacaktır.” Şeklinde İfadeler kullandı.

ORHAN KARATAŞ’IN YAZISININ TAMAMI İŞTE BURADA


Kaynak: KAPSAMHABER


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.