Alexa
banner314

Kavak Başkan Aday Adayı Çetin Örsel'den 10 Kasım Mesajı

MHP'den Kavak Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Örsel, Mustafa Kemal Atatürk; Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olduğunu söyledi.

Kavak Başkan Aday Adayı Çetin Örsel'den 10 Kasım Mesajı
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi'den Kavak Belediyesi Başkan Aday Adayı Çetin Örsel; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yılını idrak ederken, rahmet, şükran ve minnetle anıyor, başta silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyor, ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürkün Türk milleti için karanlıklardan kurtulup aydınlığa çıkışın sembolü olduğununu ifade eden Çetin Örsel, 10 Kasım nedeniyle yayımladığı mesajında şöyle dedi:

“Mustafa Kemal Atatürk; Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisidir. En imkansız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en güzel şekliyle gösteren büyük bir deha olan Atatürk, zor şartlarda bu aziz vatanı Türk Milletine emanet etmiştir. Millet olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. Yılında onun eksikliğini ve Türk Milleti olarak hüznünü yaşamaktayız, onun devlet adamlığı, cesaret ve kahramanlıkları, ileri görüşlülüğü sayesinde bu vatan toprakları üzerinde hür bir şekilde yaşamaktayız. Türk Milleti'ne bıraktığı emanetleri ve mirasları, Türk Milleti tarafından ilelebet korunacaktır. Atatürk'ün; “benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Sözü, Cumhuriyetimizin varlığı ve sürekliliği açısından bir güven kaynağı olmuştur. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yılını idrak ediyor, rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. bütün şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyorum." 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325