Alexa

MHP Adana'da Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Yerel Seçimler yaklaşırken bütün partiler adaylarını tespit etmeye başladı. Milliyetçi Hareket Partisi 2019 yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı.

MHP Adana'da Belediye Başkan Adayını Açıkladı

MHP İlk olarak Ankara Etimesgut'un adayını açıkladı. MHP'nin, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Sözlü'nün ziyareti esnasında Devlet Bahçeli, Sözlü'ye “Siz halen adana büyükşehir belediye başkanımızsınız. Ve aynı zamanda büyükşehir başkan adayımızsınız yolunuz açık olsun’ dedi.

Diğer yandan, Ankara Etimesgut'ta düzenlenen Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali açılışında Bahçeli yerel seçimlerde Etimesgut Belediye Başkan Adaylarının yeniden Enver Demirel olacağını belirtmişti.

Hüseyin Sözlü kimdir?

1965 yılında Adana, Ceyhan’ın Çokçapınar Köyü’nde doğan Hüseyin Sözlü, İlköğrenimini doğduğu köyde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne giden Sözlü, 1989 yılında “Ziraat Mühendisi” oldu.. 1990 yılında DSİ’de Mühendis olarak çalışma hayatına başlayan Hüseyin Sözlü,1999’dan itibaren üç dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçildi. Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüten Sözlü, 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde ise, %33.51'lik oy oranı ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Hüseyin Sözlü evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:20
YORUM EKLE