Alexa

MHP'den "GATA" Soru Önergesi

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın cevaplandırması istemiyle soru önergesi sundu.

MHP'den "GATA" Soru Önergesi
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Yaralı askerlerimiz GATA'da yer olmaması sonucu şehit oldu mu?" "GATA'da halen 62 peşmergenin ücretsiz ve özel odalarda tedavi edildiği doğru mudur" sorusunu Recep Akdağ'a yöneltti. 

Yönter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin (GATA) Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasıyla birlikte, terörle mücadele eden TSK personelinin GATA'da tedavileri ile ilgili büyük sıkıntılar yaşandığına dair bilgileri TBMM'ine taşıdı.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Yenölttiği soru önergesi şöyle:

-Terörle mücadelede yaralanan askerlerimizi boş yatak olmaması nedeniyle kabul etmeyen GATA'da halen 62 peşmergenin ücretsiz ve özel odalarda tedavi edildiği doğru mudur?

-GATA'nın Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasından sonra, terörle mücadelede yaralanıp tedavileri için GATA'ya başvurdukları halde bürokratik işlemler ve yer olmaması gibi nedenlerle tedavi edilmeyip şehit olan askerlerimiz bulunmakta mıdır" dedi.

-Yönter soru önergesine şu şekilde devam etti: "GATA'nın Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasından sonra, terörle mücadelede yaralanan askerlerimize sivil muamelesi yapıldığı, hasta kuyruklarında bekletildikleri doğru mudur? Doğru ise büyük bir özveri ile terörle mücadele eden, yaralanan ve acil tedavi edilmeleri gereken güvenlik güçlerimizin GATA'da sivil hastalarla eşit muamele görmeleri hakkaniyete uygun mudur? 

-Terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyonunu derinden etkileyebilecek GATA'da tedavilerinde yaşanmakta olan büyük sorunların çözümüne yönelik yeni bir düzenleme yapılması planlanmakta mıdır?  Terörle mücadelede yaralanan askerlerimizi boş yatak olmaması nedeniyle kabul etmeyen GATA'da halen 62 peşmergenin ücretsiz ve özel odalarda tedavi edildiği doğru mudur" diye sordu.
YORUM EKLE