Alexa

"MHP'den İhraç Edilenlerin Dönmeleri Mümkün Değildir"

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, "Genel Başkanımızı görevden almaya dahi cüret edenlerce tüm süreç boşa çıkarılmıştır." dedi.

"MHP'den İhraç Edilenlerin Dönmeleri Mümkün Değildir"

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, MHP'de 1 Kasım seçimlerinin ardından kongre süreciyle ilgili de açıklamalarda bulundu.15 Temmuz ve sonrasını'da değerlendiren Çalışkan; "15 Temmuz gecesi yaşanan asrın en büyük İhanet kalkışması sonrası birçok sıkıntı maalesef ülkemizde baş gezmektedir." dedi.

ABD'NİN KUKLASI

Ülkemiz son 2 aydır baş döndürücü gelişmelere sahne olduğunu, neredeyse her gün şehit haberleriyle derinden sarsıldığını belirten Çalışkan;  Ancak milletimiz bilsin ki bu sancılı dönem elbette bitecek ABD nin kuklası cemaat ve diğer terör örgütleri mutlaka milli dayanışmayla bertaraf edilecektir. Yaşanan süreç sonrasında binlerce kişiye operasyonlar düzenlenmiş Fetö mensubu olduğu düşünülen kişilerin kimi ihraç edilmiş  kimi, tutuklu kimi ise tutuksuz olarak yargılanmaktadır." dedi.

Bu kadar köklü ve sinsi bir örgütle mücadelenin kolay olmadığını belirten Çalışkan; "yanlışların ve hataların olmadığı savunulamaz. Elbette adalet tecelli edecek suçlu ile suçsuz çok yakın zamanda meydana çıkacaktır." dedi.

“Fetöcülere karşı mağduriyet algısı” oluşturmak isteyenlere mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Çalışkan, örgütün geçmiş referanslarına bakıldığı takdir de tutuklanan insanlar sadece siyasi gerekçelerle değil yanlarına birçok ahlaksız ve acımasız iftirada eklenmek suretiyle itibar suikast ine uğratacak toplumda büyük bir nefret etkisiyle mağdur olanlar yok edilecekti." şeklinde konuştu.

ÇALIŞKAN: "Şükür Allah’a ki o gece yaşananlar bütün bu hesapları alt üst etmiş, milletimizin cesareti, siyasilerin iradesi vesileyle bu durum bertaraf edilmiştir. O gece “Lider” tanımı Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturmuş, henüz hiç kimse meydanda yokken, kimileri kaçacak gece kondu, kimileri saklanacak yer ararken, herkesin bu iş bitti dediği bir zamanda saat 22,15 te Sayın Genel Başkanımızın çıkışı ve sonrasında yaşananlar Türkiye’nin kaderini etkilemiştir." dedi..

Kurultay sürecini korsan kurultay olarak değerlendiren Çalışkan bu sürecin bertaraf edildiğini belirtti.
Çalışkan ülkücülerin sorgulaması gereken bazı hususların olduğunu belirterek, "MHP de kurultay için onay veren ve ellerindeki tüm imkânları seferber eden, Hâkim, Savcı ve Hukukçular nerededir? Hangi örgütün üyesi çıkmışlardır?" diye dikkat çekerek; "Kurultay sürecini sürekli gündem yapıp özellikle sosyal medyada sıkça paylaşılan haberin kaynak çıkış noktası olan, algı oluşturmaya çalışan Rota Haber ve benzeri internet siteleri nerededir ve hangi örgütün güdümünde çıkmışlardır?" dedi.

Başkan Çalışkan; Dahası köşelerinde yazıp çizen Nazlı Ilıcak, Emre Uslu gibi sözde yazar ve siyaset insanları nerededir ve hangi gerekçeyle tutukludur? Kurultay adına algı yaratmakla meşgul olan twitter fenomeni olarak tanımlanan Fuat Avni nerededir neden sesi kesilmiş, kim veya hangi örgütün yapısına hizmet etmiştir? Tüm bu gelişmeler Sayın Genel Başkanımızı haklı çıkartmış MHP ye “dışardan müdahale etmek” peşinde olanlar bastırılmış ve bertaraf edilmiştir.'dedi.

MHP tüzüğüne uymayanların ihrac edildiğini ve bir daha geri dönmelerinin mümkün olmadığını vurgulayan Çalışkan "Olağan üstü kurultay süreci tamamen sonuçlanmış, talep şahsi hırslarının peşine düşen, tek tüzük maddesi deyip 19 Haziran ‘da MHP ye darbe girişiminde bulunup Sayın Genel Başkanımız henüz koltuğundayken ve ortada kurultay yokken bir madde ekleyip Genel Başkanımızı görevden almaya dahi cüret edenlerce tüm süreç boşa çıkarılmıştır. Kimsenin bu anlamda müdahale etmesine dahi yapılan hatalar gerek bırakmamıştır.
Sonuç olarak toplumun her kesiminin kabullendiği Lider Devlet Bahçeli çok kez olduğu gibi yine haklı çıkmıştır. Bundan sonraki süreçte partimiz başarıya kilitlenmiş bu anlamda ise “ Başarıya inanan”  insanlarla yol yürümek istemektedir.Unutmamalıyız ki zafer ancak inananlarla mümkündür." dedi.

 

YORUM EKLE