Alexa

MHP'den Önemli Açıklama: Başkan Taner Tekin Görevden Alındı, Erhan Usta

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN'dan önemli açıklama. Samsun Milletvekili Erhan Usta disiplin kuruluna sevkedildi. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Görevden alındı...

MHP'den Önemli Açıklama: Başkan Taner Tekin Görevden Alındı, Erhan Usta

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanını görevden alındığını belirtirken, MHP Samsun Milletvekili Erhan USTA’nın Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatıldığını belirtti.

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih yalçın yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan USTA’nın da Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır."

Samsun'da uzun zamandan bu yana "Samsun'da ittifak" ile ilgili MHP genel merkezi ve Samsun teşkilatıarasında trafik oldukça yoğundu. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından Samsun'da gerek büyükşehir belediye başkanlığı gerek ise ilçe belediyeleri hususunda MHP genel merkezine istekler sunuluyordu. Erhan Usta Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir adayı olarak ta götürülmüştü. 

İl Başkanı Taner Tekin Samsun'da ittifak olmaması için yoğun bir çaba harcıyordu. Tekin, il başkanlığı görevinden alındı. Samsun teşkilatının sesini MHP Genel Merkezine taşıyan Samsunlular tarafından da çok sevilen Erhan Usta. disiplin kuruluna sevkedildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 16:55
YORUM EKLE