Alexa

MHP 'den, 'Ülkücü kardeşlerim CHP’ye Oy verecek' Sözüne Tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa milletvekili İsmet Büyükataman, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'Ülkücü kardeşlerim CHP’ye Oy verecek' sözlerine tepki gösterdi.

MHP 'den, 'Ülkücü kardeşlerim CHP’ye Oy verecek' Sözüne Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Ülkücü kardeşlerim CHP’ye Oy verecek“ tepki göstererek, "Kılıçdaroğlu ve avanesi bu panik hâliyle ne söylediğini pek bilememektedir." dedi.

Kılıçdaroğlu Raydan Çıkmıştır

31 Mart yaklaştıkça CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve kadrosunun yeni bir üslupsuzlukla, yeni bir saçmalıkla karşılarına çıktığını belirten Büyükataman, "31 Mart akşamı sandıktan çıkacak olan sonucu şimdiden gören Kılıçdaroğlu ve avanesi bu panik hâliyle ne söylediğini pek bilememektedir. Bir TV kanalında konuşan Kılıçdaroğlu “Seçim demokrasiye inananlarla inanmayanlar arasında gerçekleşecek.” ve “Ülkücü kardeşlerim de CHP’ye oy verecek.” diyebilecek kadar raydan çıkmıştır." dedi. 

Ülkücü ile kardeş olmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç bir ülkücünün kardeş olamayacağını söyleyen İsmet Büyükataman; "27 Şubat 2019 tarihinde CHP Hopa İlçe Başkanlığından yapılan “Hopa İttifakı Aday tanıtım etkinliğinde protokol ve misafirler anons edilirken İttifak bileşenlerinden HDP il başkanı ve heyetinin anonsu sırasında, özensizlik ve diyalog eksikliğinden kaynaklanan bazı sorunlar yaşanmıştır.” itirafına rağmen “HDP ile ittifak yapmadık.” diyerek gerçekleri gizlemeye çalışan Kılıçdaroğlu ile hiçbir Ülkücü kardeş olamaz." dedi.

Hiç bir Ükücü bunlara oy vermez

Ülkücünün kırmızı çizgisinin vatan millet ve bekaolduğunu belirten Büyükataman, “Bizim için YPG terör örgütü değildir. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” diyen Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine oy verecek bir Ülkücü yoktur. Bir Ülkücü mesela teröristbaşı Apo’nun posterleri önünde demeçler veren, devlete kendince meydan okuyan Alper Taş gibilere ya da HDP mitinginde HDP’nin gücüne güç katmaya devam edeceğini söyleyen, 220 Ülkücü’nün idamını isteyen, işkenceci babasıyla gurur duyan Tunç Soyer’e mi oy verecek? Ya da bir Ülkücü, CHP listelerinden seçime giren HDP’li belediye meclis üyesi adaylarına mı oy verecektir? “ dedi.

Kılıçdaroğlu'na Davet

"En iyi darbe yönetimi, en kötü demokratik yönetimden daha kötüdür.” diyen Milliyetçi Hareket’i zihninde kurguladığı demokrasi karşıtı cephe içerisinde gösteren Kılıçdaroğlu’nu Milliyetçi Hareket’in 50 yıllık şerefli geçmişini okumaya davet eden Büyükataman, "Halkı sokaklara çağıranların, 15 Temmuz gecesi ellerini ovuşturanların, terör örgütüne özgürlükçü diyenlerin, terör örgütü uzantılarıyla kapalı kapılar ardında ittifak yapanların Milliyetçi Hareket’in mazisinden ve demokrasi kültüründen bir damlacık olsun nasiplendikleri takdirde yönlerini zillete değil millete çevirecekleri muhakkaktır." dedi.

CHP yönetiminin her seçim öncesi seçimlerin güvenliğini sorguladığını ifade eden Büyükataman, açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Sicilleri bozuk

"Her seçimin ardından halkı tahrik edip kendisi ortalıkta gözükmeyen CHP yönetiminin demokrasinin bir aracı olan seçimlerin sonuçlarını hazmedemeyerek halkı galeyana getirip toplumu iç huzursuzluğa ve hatta kalkışmaya yönlendirmesi demokrasiden nasibini alamadığının göstergesidir. Demokrasi ve özgürlükler konusunda sicili oldukça bozuk olan, demokrasiyi terör örgütlerinin siyasi uzantılarına alan açmak olarak gören CHP; etkin pişmanlıktan faydalanıp cezasının affedilmesi için uğraşacağına Türk milletinin gözünün içine baka baka hatalı fiilinde ısrar etmektedir."


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE