Alexa

MHP İl Başkanı Kılıç: Türkiye içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka çıkmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türkiye’nin içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka çıkması gerektiğini söyledi.  

MHP İl Başkanı Kılıç: Türkiye içerisine girdiği karanlık tünelden mutlaka çıkmalıdır

ESKİŞEHİR- Hayal peşinde koşan peşmergenin ısrarı ve inadının sürmesi halinde muhakkak belasını bulacağını da ifade eden İl Başkanı Kılıç, “Anadolu’yu vatan yapan kahramanlar ölmedi. Türklüğü asırlarca taşıyan kutlu yürekler, İslâm’ın sancaktarlığını yapan ihlaslı yüzler hala pes etmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin yüz akı, Türkiye’nin gerçek ve potansiyel gücüdür. Ham hayal peşinde koşan peşmerge başı kâbusla tanışacak, ısrar ve inadı sürerse belasını muhakkak bulacaktır”dedi.


Barzani’nin itirazlara rağmen referandumu gerçekleştirdiğini de anlatan İl Başkanı Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Barzani tüm itiraz, tüm tepki, tüm karşı çıkışlara rağmen 25 Eylül korsan referandumunu gerçekleştirmiştir. Böylelikle Irak’ın siyasi ve toprak bütünlüğü darbe yemiş, bölgesel denge ve hassasiyetler zemin ve mevzi   kaybetmiştir. Barzani, 25 Eylül referandumuyla bağımsızlığa giden dikenli, mayınlı ve karanlık yolda önemli bir merhaleyi aşmıştır. Bilinmelidir ki, 25 Eylül referandumu dört parçalı büyük Kürdistan’ın ön çalışması, ön hazırlığı, ön kapısıdır”
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner313