Alexa

MHP İstanbul İçin Harekete Geçti; Karargahını İstanbul'a Kuruyor

İstanbul'da YSK kararı ardından Türkiye'deki tüm MHP teşkilatlar harekete geçirildi. MHP'den yapılan açıklamada, MHP'nin Cumhur İttifakının ilke, amaç ve hedeflerinin seçmenlere daha iyi anlatılmasına yönelik yeni bir stratejisi oluşturulduğu belirtildi. MHP, Karargahını İstanbul'a Kuruyor

MHP İstanbul İçin Harekete Geçti; Karargahını İstanbul'a Kuruyor

İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak seçimler için MHP teşkilatları harekete geçirildi.Türkiye'yi İstanbul için seferber eden MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptal edilmesinden sonra MHP, Cumhur İttifakının ilke, amaç ve hedeflerinin seçmenlere daha iyi anlatılmasına yönelik yeni bir seçim stratejisi belirledi.

MHP TEŞKİLATLARI İSTANBUL'DA

İstanbul seçimlerine dair MHP’nin temel stratejilerin birinin bütün Anadolu’yu, bütün Türkiye’yi İstanbul için seferber etmek olduğunu belirten Semih Yalçın, "Bu istikamette yalnız İstanbul il sınırlarına münhasır değil; bütün vatan sathını esas alan, kapsamlı bir seçim çalışması yapılacaktır. Türkiye’deki bütün MHP teşkilatları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenecek olması dolayısıyla şimdiden teyakkuza geçirilmiştir." dedi.

MHP TAŞRA TEŞKİLATLARI İSTANBUL'DA SAHAYA İNECEK

İstanbul’daki hemşehri nüfusu 250 bin ve yukarısına ulaşan taşra kentlerinin il başkanları bugün bir araya geldi. İstanbul’da en büyük hemşehri profiline sahip olan Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin illerinin il başkanları toplantıda hazır bulundu. yapılan açıklamada ikinci etapta ise diğer il başkanları ile toplantı düzenlenecek. Böylece İstanbul seçimleri için sadece MHP Genel Merkezi, İstanbul il teşkilatı değil, yurt sathındaki teşkilatlarda sahaya inecek.

ORTAK ANLAYIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın, 23 Haziran’a kadar gerçekleşecek çalışmalara bir siyasi seferberlik anlayışı içinde katkıda bulunmasısağlanacağını belirterek, "İstanbul seçimine ilişkin saha çalışmaları, Cumhur İttifakının diğer ortağı Ak Parti ile uyum ve ortak anlayış çerçevesinde, ittifakın ruh ve özüne uygun olarak yürütülecektir." dedi.

ÇALIŞMALARA NÖBETLEŞE KATILACAKLAR

Bugün yapılan toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, 23 Haziran'a kadar MHP teşkilatlarının takip etmesi gereken temel stratejinin ayrıntıları anlatıldı. Bugün ilk yapılan toplantıda, metropol kentteki seçmenlerin nabzını hemşehrilik bağları üzerinden tutmak üzere yapılacak çalışmalar ele alındı. Yurdun dört bir yanında görev yapan teşkilatlar taşra-İstanbul ilişkisi içinde yaşatılan ortak değerler üzerinden hemşehrileriyle temas kuracak. Bütün MHP milletvekilleri, MYK ve MDK üyeleri İstanbul'daki çalışmalara nöbetleşe katılacak.

MHP; belirlediği stratejiyle bütün ağırlığını İstanbul’a taşıyacak.

Hedef, İstanbulluları Cumhur İttifakında birleştirip buluşturmak ve 23 Haziran’da zafere ulaştırmak olacak.

CUMHUR İTTİFAKI SİYASİ ÇIKAR DEĞİL...

Ortak adayın Binali Yıldırım olduğunun açıklandığı toplantıda,. Cumhur İttifakı sadece iki partinin siyasi çıkar birlikteliği olmadığı, daha geniş ve vasi, bütün milleti kucaklayan, bütün Türkiye’yi ihata eden bir ittifak olduğu belirtildi. Semih Yalçın, yaptığı konuşmada, "Cumhur İttifakı, Türkiye’yi 2023’deki etkin ve güçlü küresel pozisyonuna taşıyan bir lokomotif olmakla kalmayacaktır. Aynı zamanda 2023 sonrasında Türkiye’nin en az yüz yılını dizayn edecek sosyolojik altyapının temellerini de yavaş yavaş atacaktır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı diğer ortağı'da benzer uygulama ile teşkilatlarını İstanbulda topyaşacak. Taşra ve İstanbul hemşehricilik kültürü ile kaynaşma sağlanarak İstanbul'u kucaklayacak bir strateji izlenecek. İstanbul, 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimine kadar çok büyük hareketliliğe sahne olacak. İstanbul nüfusu belki ikiye katlanacak. Seçim çalışmalarında Cumhur İttifakı (Ak Parti ve MHP) uyum içerisinde olacak.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 03:27
YORUM EKLE