Alexa

MHP Kavak Belediye Başkan Aday Adayı Sayit Esen Kimdir?

İşadamı Sayit Esen, MHP'den Kavak Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Peki Kavaklı işadamı Sayit Esen kimdir?

MHP Kavak Belediye Başkan Aday Adayı Sayit Esen Kimdir?

30 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Kavak Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Kavaklı işadamı Sayit Esen seçim çalışmalarına şimdiden başladı. 

"Kavak’a efendi olarak değil hizmetkâr olarak talibiz" diyen Sayit Esen vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Kavak’a efendi olarak değil hizmetkâr olarak talip olduklarını belirten Başkan aday adayı Sayit Esen, Milliyetçi Hareket Partisi'nin aday adayı olarak kavak belediye başkanlığına aday aday olduğunu kavaklıları kucaklayarak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek Kavak'ı daha yaşanabilir, gençlerine iş imkanları sunabilen bir ilçe haline getireceklerini belirtti.

Sayit Esen Kimdir?

20 Ocak 1970 yılında Kavak Bekdemir Köyünde Dünyaya gelen Sayit Esen, On çocuklu bir ailenin ikinci erkek çocuğudur. Ilkokulu Samsun ŞehitCengiz Topel Ilköğretim okulunda, orta öğretimimi Samsun merkez orta okulunda, Lise öğrenimime ise Namık kemal - lisesinde tamamladı. 

Öğrenimi sonrası iş hayatına atılan Sayit Esen, Ericsson iletişim ve telekominikasyon hizmetleri firmasında iş güvenliği ve uzmanlığı konularında eğitimler aldı. Askerlik eğitimimi Isparta Eğridir Dağ Komando Okulunda tamamladı. Evliliğinin ardından Botaş Holdingte İstanbul ve Tekirdağ da iş güvenliği şefi olarak çalıştı. Gama Holdingin yurt içi ve yurt dışı şantiyeleri için iş güvenliği uzmanı ve şefi seçmelerini başarı ile tamamlayarak Ankara, Sivas, Kahramanmaraş Elbistan, Adana Yumurtalık, Suudi Arabistan Dammam, Hofhof, Riyad, Dubai, Libya Zavia, Kazakistan Aşkabat ta iş güvenliği şefi olarak görev aldı.

2006 yılı Mart ayında yurtdışından kesin dönüş yaparak, memleketi Kavak'ta kendi şirketi olan Esenoğlu Taşımacılık adı adlında şirketini kuran Esen, 2009 yılı içerisinde Kavak Yaşar Doğu Tırcılar ve Kamyoncular Kooperitifi Başkanı seçildi. Kavak çimento fabrikası kurulumu çalışmalarında yer alan Esen, Bekdemirliler Taşıyıcılar Kooperatifi adı altında ikinci kooperatifi hayat geçirdi. Kurucu Başkan olarak halen görevime devam eden Sayit Esen, 300 - 350 kişi arasında fabrikaya personel sağladı. 

Sayit Esen, 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı olmarak karar verdiğini açıkladı.
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 00:59
YORUM EKLE