Alexa
banner314

MHP Kavak İl Başkanı Kamber'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Malazgirt Meydan Muharebesinin 946’ncı ve Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin 94.’ncü yıldönümlerini kutladı.

MHP Kavak İl Başkanı  Kamber'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber,Türkler‘in tarih sahnesinde her zaman bağımsızlığına ve istiklaline düşkün bir millet olduğunu, Tuna Nehri'nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afika'nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladığını belirterek basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

30 Ağustos, Tanrı Dağı’ndan, Nur Dağı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedir’den Çanakkale’ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan, Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük zaferin adıdır. Ağustos ayı, tarihimiz boyunca milletimiz açısından hep önemli olmuştur. Bu nedenle “Zafer Ayı” olarak anılmıştır. Anadolu’nun her karış toprağı bir büyük kahramanlığa, büyük Türk zaferine şahitlik etmiş ve mekân olmuştur. Bu nedenle ki, Türk yurdu “Vatan” olmuştur.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıldönümünde, bir kahramanlık destanı yazarak tarihimizin bu gurur dolu gününü yaratan şanlı Ordumuzun tüm mensuplarını şükran ile anıyorum.

30 Ağustos zaferi ile kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade ederek Zafer Bayramını kutluyorum.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner313