Alexa
banner314

MHP'li Feti Yıldız'dan "AF KANUNU" Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, son zamanlarda gündemden düşmeyen"AF KANUNU" ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

MHP'li Feti Yıldız'dan "AF KANUNU" Açıklaması
banner327

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Af ile ilgili açıklamada bulunarak; "Dünyada suç ve suçluyu toplum hayatından tamamen çıkarmış hiçbir ülke yoktur. Af adalet ve genel menfaat düşüncesiyle suç işleyen kişinin cezalandırılmasından veya hükmedilmiş cezanın infazından vazgeçilmesini kapsayan yasal düzenlemedir. Devletler bağlı vatandaşlarına alicenap olur, müsamahalı davranır. Medeniyet demek af ve müsamaha demektir." dedi.

MHP'li Feti Yıldız "AF KANUNU! Açıklaması Şöyle:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli 12 Mayıs 2018 tarihinde, terör ve teröristle iç içe geçmiş, beyan ve telkinleriyle onlarca masum vatandaşın katline sebep olmuş, eline Ülkücü kanı bulaşmış bazı kişilerin Cumhurbaşkanı adayı yapılmasını sert bir şekilde eleştirmiştir. Malum şahısların hukuka şeklen uygun olan Cumhurbaşkanı adaylığı kamu vicdanını derinden yaralamıştır.

Bayram öncesi kader kurbanlarına af getirilmesi toplumsal barışa katkı sağlayacaktır.

Sayın Genel Başkanımızın açıklamalarından, PKK’lı ve FETÖ’cü canilerle uzun müddet içli dışlı olmuş, kavil birliği yapmış, marifetleri milletimiz tarafından bilinen fırıldak köşe yazarları ile televizyon yorumcuları çok rahatsız olmuştur. PKK’nın meclis uzantılarının serbest kalması için birbiri ile yarış edenler, bir Ülkücüye yapılan hukuksuzluk dile getirilince kıyameti koparmaktalar.

SP’nin adayı anadilde eğitim istemekte, CHP’nin adayı Edirne cezaevinde yatan Demirtaş’ı ziyaret ederek serbest bırakılmasını istemekte. Demirtaş’a özgürlük yarışında İP kurucuları da diğerlerinden geri kalmamaktadır. Özgürlük kampanyaları düzenledikleri bu kişinin PKK terör örgütünün hizmetkarı olduğunu, beyan ve tahrikleriyle onlarca kişinin katline sebep olduğunu bu zevat bilmiyor mu?

Af çıkarmak Anayasamızın 87. maddesinde yazılı olduğu şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisinin yetkileri içindedir. MHP’nin Meclisteki Milletvekili sayısı bellidir, ancak af kanununun çıkarılması konusunda kararlıdır.

Dünyada suç ve suçluyu toplum hayatından tamamen çıkarmış hiçbir ülke yoktur. Af adalet ve genel menfaat düşüncesiyle suç işleyen kişinin cezalandırılmasından veya hükmedilmiş cezanın infazından vazgeçilmesini kapsayan yasal düzenlemedir. Devletler bağlı vatandaşlarına alicenap olur, müsamahalı davranır. Medeniyet demek af ve müsamaha demektir.

Adli suçların işlenmesinde dengesiz kentleşme, aşırı iç ve dış göç, işsizlik,  yoksulluk başlıca sosyal ve ekonomik faktörlerdir. Cezaevlerinde adli tutuklu ve hükümlü sayısı ikiyüz bin kişinin üzerindedir. Her biri çeşitli sebeplerle suç işlemiş cezaevine düşmüştür.

Cezaevi kapılarına,

Dante’nin Cehennemi’nin kapısında yazılı olduğu gibi “Buraya girenler, bütün ümitlerinize veda ediniz” cümlesini mi yazacağız?

Cezaevi koğuşlarında tutuklu ve hükümlüler vardiya usulü yatmakta, on kişilik koğuşta otuz kişi kalmaktadır.  İnsan doğasına aykırı bu hal cezaevlerini suçlunun psikolojik ve sosyal bünyesini tedavi edecek kurumlar olmaktan hızla uzaklaştırmaktadır.

MHP’nin Lideri Sayın Devlet Bahçeli, kader kurbanları için çıkarılması düşünülen af kanununun sınırlarını net olarak çizmiştir.

Anlamak istemeyenler için affın kapsamını TCK’nun da yazılı olduğu şekilde bir daha belirtmek gerekirse;

*      5237 Sayılı ceza kanununun 302. maddesi ile 316. maddesi arasında düzenlenen “ Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar “ başta olmak üzere;

*      TCK’ nun 188. maddesinde düzenlenen uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçları af kapsamı dışındadır.

*      TCK’nun 103.Maddesinde düzenlenen çocukların cinsel istismarı af kapsamı dışındadır.

*      TCK’nun 82. Maddesinde düzenlenen adam öldürmenin nitelikli halleri düzenleyen af kapsamı dışındadır.

*      Anayasanın 169. maddesinde düzenlenen ormana karşı suçlar hariç olmak üzere, 5237 sayılı ceza kanunun ile özel kanunlardaki suçlar için af kanunu çıkarılması toplumsal bir talep, hukuki bir zorunluluktur.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 11 ay Önce

Nolur çıksın bisiler denetim uzasin mesala millet perişan Türkiye calkalaniyor çıkmalı yani af

Mehmet
Mehmet - 11 ay Önce

Af olmayacaksa (bekir bozdag in dedigi gibi) oy ince ye ve mhp ye.

Derya buyukbal
Derya buyukbal - 11 ay Önce

Allah hepinizden razı olsun sesimizi duydunuz çocuklarımızı bize tekrar verin yuvamizi toparlayalim artik yuzumuz gulsun sucsuz yere cok yatan var ne olur yardim edin

aysun
aysun - 11 ay Önce

çoğu hapiste olan 4.500 -5000 arası fetö üyesi hakim ve savcının verdiği hukuka aykırı cezalarla yüz binlerce insan mağdur edildi,genel af gereklidir.

umut
umut - 11 ay Önce

inşAllah bu af cıkacak ceza evindeki mahkum arkadaşlar bayramda ailelerine kavuşacak yalnız her sucu kapsamasın bu af özellikle pkk fetö ve cinsel suclar faydalanmasın bu cıkacak olan af yasasından

murat
murat - 11 ay Önce

4500 hakim ve savcı meslekten ihraç ediliyor ama bu 4500 hakim ve savcının yanlı yanlış talimat ile verdiği cezalar uygulanıyor böyle çelişkimi olur ? akp devlet bahçelinin dediklerine kulak vermek zorunda ihraç ettiği hakimlerin savcıların mağdur ettiği vatandaşlar ne olacak ? açık ve net oyumuz mhp ye ama cumhurbaşkanlığında ise asla affa karşı olanlara değildir.

ayşe
ayşe - 11 ay Önce

Hırsıza, dolandırıcıya, uyuşturucu tacirine mi AF istiyorsunuz? diyorlar.. Sıkıntı orda zaten. Onları öyle damgalayanlar soruları çalarak hakim savcı olmuş.. Hani herkes suçluluğu ispat edilene kadar masumdu? Soruları çalarak doktor olan bir cerrah sizi ameliyat etsin ister misiniz?

vatandaş
vatandaş - 10 ay Önce

ben vatandaş olarak af istemiyorum.

Kader
Kader @vatandaş - 10 ay Önce

Siktir git af istemiyormuş.sanamı sorduk ?


banner307

banner325