Alexa
banner314

MHP'li Tanrıkulu: Etrafta horoz çok

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu; Parti için muhaliflere yüklenerek; "Düne kadar bizim çatımız altındaydılar şimdi görüyoruz ki başka yerlere doğru pazar açmışlar."dedi.

MHP'li Tanrıkulu: Etrafta horoz çok

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, parti içi muhalefeti eleştirerek; "Etrafta horoz çok; ötüyorlar da. Düne kadar bizim çatımız altındaydılar şimdi görüyoruz ki başka yerlere doğru pazar açmışlar. Onlara gidiyorlar. Hayırlı uğurlu olsun, yolları açık olsun. Bizimle birlikte koşarken benim ayağımı tökezletmeye çalışırsa bir tane de ben vururum haberi olsun. Öyle de bırakmam” dedi."  


MHP genel Merkezi tarafından Manisa’da ‘Anayasa Referandumu ve Siyasi Gelişmeler’  adı altında yapılan toplantıda; AK Partili Şehzadeler Belediyesi tarafından tahsis edilen tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteninde gerçekleştirilen toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP MYK Üyesi Hüseyin Akgül ve MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk ile çok sayıda partili katılım sağladı.

Ahmet Kenan Tanrıkulu konuşmasını daha çık muhalefeti eleştirmeye ayırdı.Tanrıkulu, 1 Kasım süreci sonrasında FETÖ’de dahil Türkiye’de önüne gelen kesim kendilerine şamar atmaya kaltığını belirterek;  "Liberaller attı, solcular attı, FETÖ’cüler attı, ötekiler attı, berikiler attı. Buna rağmen gene de 40 milletvekili ile aslanlar gibi Türkiye Büyük Millet Meclisinde milliyetçi hareketi, ülkücü davayı temsil etme iddiasında azminde ve şevkindeyiz. Buna da devam edeceğiz."dedi.

MHP içinde fireler olduğunu bunun Her ailede her tarlada olduğunu, Önemli olan bunları doğru temizleyebilmek, tarlanın tamamına zarar vermeden ayırt edebilmenin önemli olduğunu belirterek; "Biz de onu yapıyoruz. Buna gayret ediyoruz. Bunu yaparken de sizlerden güç alıyoruz, şevk alıyoruz, ilham alıyoruz” diye belirtti.

ÖNÜNE GELEN HERKES KONUŞUYOR
Anayasa değişikliğinin MHP’nin çabalarıyla ortaya çıktığını dile getiren Tanrıkulu, “Anayasa değişikliği meselesinde ‘hayır’cıların insanları korkutma sebeplerine de konuşmamız lazım. Önüne gelen herkes her şeyden bir vesile bulup konuşuyor. Bu işin en kısası şu: hukuksuz ve hukuken sorumsuz bir cumhurbaşkanı olayının belirli bir kalıba girmesi meselesi üzerinde durduk. Bunu yapan Milliyetçi Hareket Partisi, bunu isteyen Milliyetçi Hareket Partisi, bunu yazan Milliyetçi Hareket Partisi'dir.Ne kadar haklı ve isabetli bir çözüm önerisinde bulunduğumuzu birer birer gelişen olaylarda ortaya çıktı” dedi.

“Etrafta horoz çok öttüğünü ifade eden Tanrıkulu," Allah ne zamana kadar takdir eder bilinmez. İnancımız o. Ama o olay oluncaya kadar güneş doğudan doğacak, batıdan batacak. Bu horozların dediği gibi öttükçe doğmayacak. Ama onlar ötmeye devam edecekler” dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi’nin disiplin kurulu onlarla ilgili gerekli işlemleri yaptığını ve ona göre de herkes yolunu ayırdığını belirten Tanrıkulu, Hepimiz belirli kurallara, disipline nasıl uymak zorundaysak 16 Nisan’a kadar aynı bayrağın altında, aynı sancağın altında, aynı hedeflere doğru koşmak zorundayız. Koşmayanı da koştururuz. Ama illa bizimle koşmayacaksa o zaman kendi bileceği iş. Ama bizimle birlikte koşarken benim ayağımı tökezletmeye çalışırsa bir tane de ben vururum haberi olsun. Öyle de bırakmam. Bundan ne demek istediğimi anlamışsınızdır inşallah.” dedi.

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 18:45
YORUM EKLE

banner313