Alexa

MHP'li Yasemin Kurt; Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarının Önüne Geçilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Kadın ve Aileden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yasemin Kurt ve komisyon üyeleri Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı’yı makamında ziyaret etti.

MHP'li Yasemin Kurt; Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarının Önüne Geçilmelidir

MHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Arslan ile yöneticileri Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı’yı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

"Ülkemizde maalesef kadına şiddet ve çocuk istismarı konusu gün geçtikçe artıyor."

MHP Samsun Kadın ve Aileden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yasemin Kurt ziyarette şöyle konuştu; "Ülkemizde şuan maalesef kadına şiddet ve çocuk istismarı konusu sık sık gündeme gelmektedir. Gün geçmiyor ki, kadına şiddet haberi duymayalım veya bir çocuk istismarı ile karşılaşmayalım. Ülkemizde maalesef kadına şiddet ve çocuk istismarı konusu gün geçtikçe artıyor. Ancak alınması gereken önlemler konusunda yapılan çalışmalar yeterli kalmıyor. Maalesef bazı illerimizde şiddet gören kadınlar için sığınma evleri sayısının artırılması gibi çalışmalar yapılmakta. Bizler bu evlerin sayısının arttırılmasının değil, şiddetin önlenmesi için kalıcı çözümler bulunması noktasında üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Unutmayalım ki, Peygamber efendimiz S.A.V bir hadisinde 'Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan (iyi davranan)dır'  buyurmaktadır. Bu düsturla kadınlarımıza gereken değeri gösterilmesini bekliyoruz" dedi. 

mhp kadin kollari samsun tekin balci

Hiç Bir Sorumluluktan Kaçmayız

Bu hususta yapılacak her türlü çalışmaların arkasında olacaklarını ve destekleyeceklerini belirten Yasemin Kurt, "Toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumunun, yapısal olarak güçlendirilmesi, çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi ve bu konuda ortaya çıkan problemlerin çözümü için politikalar üretilerek bu yapının sağlam temeller üzerinde daha iyi duruma gelmesi gerekmektedir. Toplum yapısının aksayan yönlerinin iyileştirilmesi, sorunlara çözüm bulunması bakımında Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüklerine geniş ve önemli bir görev düşüyor. Bizlerde MHP'li kadınlar olarak bu anlamda yapılacak olan çalışmaları ve hizmetleri destekleyeceğimizi aynı zamanda üzerimize düşen hiçbir sorumluluktan kaçmayacağımızı ifade etmek istiyoruz" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 10:26
YORUM EKLE