Alexa
banner314

MHP'nin Baraj Sorunu!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin baraj sorunu var mıdır? MHP'nin biteceğini, ülkücülüğün MHP'de bittiğini söyleyenler ne yapmaya çalışıyor. Ülkücülük biter mi?

MHP'nin Baraj Sorunu!

Seçimlere kısa bir zaman kaldı. 24 Haziran seçimlerinde hem Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz hem de milletvekillerimizi. 

24 Haziran seçimlerinde "Kim kazanır?" Hangi parti ne kadar oy alır?" veya "Hangi Parti ne kadar milletvekili çıkartır?" MHP bu seçimlerde oylarını çoğaltır mı, azaltır mı? bunlar merak ediliyor. Türk siyasi haytımızda ender görülen bir seçim atmosferinin hakim olduğu muhakkak.

24 Haziran seçimlerine yönelik kamuoyu araştırmaları ne kadar gerçeği yansıtıp yansıtmadığını hep birlikte göreceğiz. Şu anda yapılan kamuoyu çalışmaların bir çoğunun çöplükten başka bir şey olmadığını da 24 Haziran'da göreceğiz. 

Vatandaşın kafası karışık. Vatandaş dinlemeye devam ediyor...

Milliyetçi Hareket Partisi'ni barajın altında gösterme gayretleri devam ederken, vatandaşın MHP'ye olan teveccühü artıyor.  2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerinin barajı aşamayacağı propagandası yaptıklarını kaydeden, MHP Lİderi Devlet Bahçeli, "baraj sorunu Yok" diyerek kamuoyu araştırmalarının taraflı ve kasıtlı olduğunu belirten şu cümlelerin altı çizilmelidir:

MHP’nin baraj sorunu

“Kiralık anketçiler partimizi baraj altında göstermek için sıraya girmişlerdi. Milliyetçi Hareket Partisi 2007 seçimlerinde TBMM’de 70 milletvekili ile temsil edilecek oy almıştı. 2011 Milletvekili Genel Seçimlerine giderken ahlaksız kumpaslara maruz kaldık. Anketçiler ve çevresindeki simsarlar aynı kirli tezviratlarla baraj altında kalacağımızı iddia ettiler. Milletimiz 2011 seçimlerinde TBMM’ye 53 MHP milletvekilini gönderdi. 7 Haziran 2015 seçimlerinde baraj altında kalacağımız söyleyen pek çıkmıyordu ama bundan daha vahim bir durum vardı. O da şimdilerde tedavülde tutulan dip dalga lafının sık sık telaffuz edilmesiydi. 7 Haziran seçimleri sonrası dip dalga söylemlerini diline dolayanlar kaostan medet ummuştu. Krize bel bağlamış, teröristlere siper olmuşlardı. 1 Kasım 2015 seçimlerinde partimiz baraj atında kalma iddia ve iftiralarına rağmen TBMM’de yerini aldı. Biz defalarca söyledik, dilimizde tüy bitti. Ama cahile ne anlatsak boş, gafile ne söylesek nafile. MHP’nin baraj sorunu yoktur. Türk milleti MHP’siz, MHP milletsiz yapamaz. MHP, Türkiye ve Türk milletinin güvencesidir. MHP , aşılmaz kale, bükülmez bilek, geçilmez burçtur. Yeni bir doğuş olarak gördüğümüz c. Kötü niyet sahiplerini şaşkına çevireceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi başaracak, şeytani kurgu ve tuzakları alt üst edecektir. Altını çizerek hatırlatmak isterim ki, bizim yapacağımız pek çok şey vardır."

MHP Tarihine Bakın!

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin İyi Parti İle bölündüğünü" , "MHP oylarının İyi partiye geçtiğini" , "MHP'nin ülkücü tabana artık hitap etmediğini" belirten zihniyetlerin ne kadar çarpık ve ihanet içerisinde olduklarını çok az bir zaman kalan 24 Haziran seçimlerinde ğöreceğiz. Bu ve benzeri algıların MHP'den ve ülkücülerden kopartabileceği hiç bir şeyin olmadığını hala anlamayanlar MHP tarihine bakabilirler. 50 yıllık MHP tarihi bunun örnekleriyle doludur. MHP'den kopmalar ile MHP'bitmiş olsa idi, Başbuğ zamanında daha sert rüzgarlara maruz kalan MHP çoktan yerle bir olurdu. MHP zaman zaman silkelenir, üzerindeki keneleri atar sadece. Bu böyle bilinmelidir. MHP'nin gerçekten baraj sorunu var mıdır?

Kapsamhaber/Arif Sinan Kurt


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 01:14
YORUM EKLE

banner313