MHP'nin Göçmen Kreşi ve Yardım Tırları Bölgede

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Edirne’ye gönderilen ilk yardım TIR'ı bölgeye ulaştı.

MHP 05.03.2020, 13:07 12.04.2020, 03:10
MHP'nin Göçmen Kreşi ve Yardım Tırları Bölgede

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile harekete geçen MHP Edirne il başkanlığı ve Ülkü Ocakları edirne il başkanlığı gönderilen yardımları yerine ulaştırmak için gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Sınırdaki mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamak yönünde seferber olan ülkücüler, çocuklar üşümesin diye kışlık temel ihtiyaçlarını dağıtırken diğer taraftan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda, bölgede bir göçmen kreşinin hazırlıkları da son aşamaya geldiği belirtildi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından görevlendirilen Edirne MHP İl Başkanlığı ve Edirne Ülkü Ocakları Başkanlığı organizasyonunda ve Edirne Valiliği, AFAD ekiplerini desteğiyle birlikte gönderilen yardımların dağıtımına devam ediliyor.

MHP Lideri Bahçeli'nin göçmen kreşi yardım tırı bölgeye ulaştı. 0-10 yaş grubu çocuklar başta olmak üzere çocuk botu, kaban, kazak, pantolon, gıda, temel ihtiyaç malzemelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda yardım malzemesi zor şartlardaki göçmenlere dağıtıldı.

MHP tarafından gönderilen ikinci tır bugün, üçüncü yardım tırı ise yarın Edirne’ye ulaşacak. Edirne MHP İl Başkanlığı ve Edirne Ülkü Ocakları Başkanlığı organizasyonunda ve Edirne Valiliği, AFAD ekiplerini desteğiyle birlikte MHP tarafından gönderilen yardımların dağıtımına devam ediliyor.

MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’da bölgeye giderek teşkilatlara destek verdi. Sınırda çok zor durumdaki çocukların mağdur olmaması için talimat veren MHP Lideri, bölgede bir göçmen kreşi açılması için de talimat vermişti. Kreşin hazırlıkları son aşamaya gelirken bölgeye ulaşacak tırlardaki malzemelerin göçmenlere dağıtılmasına da devam edilecek.

Yorumlar (0)