Alexa

MHP Samsun Teşkilatı Tam Kadro İstanbul’da Olacak

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın da aralarında bulunduğu 15 MHP il başkanını görevlendirmek için genel merkeze çağırdı.

MHP Samsun Teşkilatı Tam Kadro İstanbul’da Olacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan seçim çalışmalarına başladı.  Bahçeli; ilk aşamada içlerinde Samsun’un da bulunduğu 15 il başkanını ile bir araya geldi. 

Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin'in il başkanları ile bir araya gelen Devlet Bahçeli; 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunarak seçime dair talimatlar verdi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN İSTANBUL İÇİN SEÇİM TALİMATI

Genel Başkan Devlet Bahçeli, il başkanlarına "tam saha çalışma" talimatı vererek "Yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun" dedi.

Toplantı sonrası Samsun’a dönen İl Başkanı Karapıçak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinden verilen talimatlara istinaden yaptığı açıklamada; Samsun İl Teştilatı olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan seçimler için ortaya koyduğu stratejiye göre hareket edeceklerini belirterek şu şekilde konuştu:

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ

“31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde YSK’nin İstanbul seçimini yenileme kararının ardından 23 Haziran 2019’da seçimlerin yenilenmesi kararı verilmiştir. Bu doğrultuda Genel Merkezimizde Genel Başkanımızın talimatları ile 15 İl Başkanı olarak düzenlenen toplantıya katıldık. Toplantıda Genel Başkanımız bizlere 23 Haziran'a kadar “tam saha çalışma” talimatı verdi. Genel Başkanımız “YSK seçimleri yenileme kararı alırsa, mitili İstanbul'a atacağımı söylemiştim. Siz de şimdi yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun” dedi. Bize düşen Samsun İl Başkanı ve teşkilatımız olarak 23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde gece gündüz demeden çalışmak, seçmenleri küstürmeme ve tüm eleştirileri dinleyerek, eleştirileri dikkate almak olacaktır.” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZİ DOĞRU ŞEKİLDE BİLGİLENDİRECEĞİZ

seçimin neden iptal edildiğinin doğru anlatması gerektiğini belirten Abdullah Karapıçak “Seçimlerin iptali konusunda seçmemin aklını karıştırıcı mesajlar ve söylemlerde bulunulmaması gerektiğine işaret ederek, "Bize düşen İstanbul’da ki 422 bin Samsunlu hemşehrimize öncelikle seçimlerin neden iptal edildiğini doğru anlatmamız gerekiyor. CHP ve İmamoğlu'nun mağduriyet söylemleri ve bu söylemler üzerinden zemin arayışları karşısında hemşehrilerimizi doğru şekilde bilgilendirmek bize düşen görev olacaktır." dedi.

Bu cenah şimdiden aşırı ve abartılı söylemler içine girdiğini ifade eden Karapıçak, "Bu söylemler seçmen üzerinde olumsuz algı oluşturmaya şimdiden başlamıştır. Psikolojik üstünlük peşinde koşma çabasında olanlar, seçmeni kitle haline getirerek İstanbul için geri dönüşü zor bir ortama zemin hazırlayanların eylem ve söylemleri, aşırı sol, radikal gruplar ve terör örgütlerine zemin hazırladıklarını ve çok tehlikeli bir oyunun içerisinde olduklarını bilmelidirler.” dedi.

TUİK VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL'DA KAÇ SAMSUNLU VAR

İstanbul’daki Samsunlu hemşehrilerinin nüfus yoğunluğunun en fazla iller arasında bulunan Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun ve Tokat’tan sonra 6. Sırada olduğunu söyleyen Karapıçak, İstanbul’da Türkiye İstatistik Kurumu ve TUİK verilerine göre, 422 bin 629 Samsunlu ikamet ettiğini ve Hemşehrilerinin yoğun olarak Esenyurt, Bağcılar, Küçükçekmece, Pendik, Kağıthane, Esenler, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Bahçelievler, Sultangazi, Tuzla, Eyüpsultan, Avcılar, Kartal, Maltepe, Arnavutköy, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerinde ikamet ettiklerini belirtti.

İSTANBUL MERKEZLİ SAMSUNLU DERNEKLER...

Karapıçak şöyle devam etti; "İstanbul’da ki hemşehrilerimizin takdir edilecek diğer bir yönü de dernekleşmeleridir. İlk araştırmalarımıza göre İstanbul’da 150’ye yakın adında Samsun ibaresi geçen dernek var. Ayrıca birçok İstanbul merkezli dernekler federasyonu ve bir de konfederasyonumuz var. Bu hemşehrilerimizin Samsun ile olan kültürel ve sosyal bağlarını koparmama çabasını göstermektedir. Bu üye ve dernekler ağını hemşehrilerimize ulaşmak için aktif olarak değerlendirme çabasında olacağız” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARAYA GELECEĞİZ

“İstanbul’da en fazla Bafralı hemşehrilerimiz ikamet ediyor” diyen Karapıçak sözlerine “İstanbul’da 2018 yılı verilerine göre en fazla 64 bin 901 kişi ile Bafralılar hemşehrimiz yoğun olarak ikamet ediyor. Devamında ise Çarşamba, Terme, Havza, Alaçam ve Vezirköprülü hemşehrilerimiz yoğun olarak İstanbul’da yaşıyorlar” şeklinde açıklamalarına devam ederek “Yenilenecek olan 23 Haziran seçimleri nedeniyle hemşehrilerimizle bir araya gelmenin, onlar ile hemhal olmanın, dertlerini dinlemenin de mutluluğunu bu vesile ile yaşayacağız” dedi.

İSTANBUL'DA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ

YSK’nin İstanbul seçimini yenileme kararının ardından 23 Haziran 2019’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde görevlendireceğimiz yönetim kadromuz ve Milliyetçi Ülkücü hukukçularımızla tam kadro sahada olacaklarını belirten Karapıçak “Genel Başkanımızın talimatıyla yatağınızı, yorganınızı alıp, İstanbul'da çalışmalara başlayacağız. Gerekirse uyku nöbeti tutacağız. Seçimlerin sonuçları itibariyle Cumhur İttifakı lehine sonuçlanacağına inancımız tamdır" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 23:46
YORUM EKLE