Alexa

MHP Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR MHP'nin 49.Yılını Kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR Partisinin 49. Kuruluş Yıldönümünü kutladı.

MHP Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR MHP'nin 49.Yılını Kutladı

Partisinin 49. Kuruluş Yıldönümünde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla bir kutlama mesaj yayınladı.

Başkan Orhan SAYAR; yayımladığı mesajında, “8 -  9 Şubat 1969 yılında, Adana’da Necip Türk Milletimizin üzerine Üç Hilal adeta bir güneş gibi doğarak yükseldi.  Bundan 49 yıl evvel Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) ebedi yürüyüşüne başladı. Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) kaynağını 3 bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun abidelerinde somutlaştıran, anlamını Türk-İslam Ülküsünde görmüş bir Türk destanıdır.
 

Fedakârlıklarla, acılarla ve Şahadetlerle yarım asra gururla geldik. Ülkemizi Bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bildik. Tuzaklar, hain emeller, kumpaslar derken nice badirelere uğradık. Bu kutlu davadan bir an olsun vazgeçmedik.

Merhum Başbuğumuz Sn; Alparslan TÜRKEŞ’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan, Necip Türk Milletine hizmet eden, Genel Başkanımız Sn; Dr. Devlet BAHÇELİ’ye Şahsım ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Adına Teşekkür eder, Şükranlarımı sunarım. Siyasetin tıkandığı her alanda, ‘’Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben’’ diyerek inisiyatif alıp siyasete yön veren liderimize sahip olduğumuz için onurluyuz, gururluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle 8 - 9 Şubat 1969 yılında Kurulan, Milliyetçi Hareket Partimizin (MHP) 49. Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun. Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrinde ALLAH'ın izniyle ulaşacağız büyük zafere”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 12:20
YORUM EKLE