Alexa

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Vezirköprü İlçe Başkanlığı'na Dursun Gülünay atandı.

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay Oldu

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan atamanın ardından başkan değişimi Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç tarafından gerçekleşti. 

Bir kaç ay önce eski ilçe başkanı Ahmet Özata'nın kendi isteğiyle görevden ayrılmasının ardından bir süredir ilçe başkanlığı görevine ilçe sekreteri Sebahattin Yağız vekalet ediyordu. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde kan değişimine giden ilçe teşkilatında MHP Genel Merkezinin izni ve onayı ile İlçe başkanlığı görevine Dursun Gülünay atandı. İlçe binasında gerçekleşen atama törenine Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan Kösef ve MHP Samsun İl Başkan Yardımcıları da katıldı.

Programda konuşan MHP Samsun Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç, "Vezirköprü ilçe teşkilatımızda eski ilçe başkanımızın istifa etmesi ile birlikte bir süredir ilçe sekreterimiz vekaleten ilçe başkanlığı görevini yürütmekteydi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ise bir kan değişikliğine giderek yeni bir atama yaptık. İlçe başkanlığı görevini bugün itibariyle Dursun Gülünay sürdürecektir. Vezirköprü İlçemiz'de daha önce belde belediyeler döneminde MHP'li belediyecilik ile halkımıza hizmet etmiştik. Şimdi hedefimiz Vezirköprü Belediye başkanlığını kazanarak ilçe halkımıza hizmet etmek. Bu anlamda yeni atanan arkadaşlarımıza büyük sorumluluk düşmektedir. Kendilerine Genel merkezimizin ve il başkanımızın talimatlarını ilettik. İlçe başkanlığını vekaleten yerine getiren Sebahattin Yağız başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken yeni atanan ilçe başkanımız Dursun Gülünay ve yönetimine de başarılar diliyorum" dedi. 

MHP Genel Merkezi tarafından Vezirköprü Kaymakamlığına yapılan bildiriyle Özata’nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli imzalı bildiri ile görevden alındığı ve yerine Dursun Gülünay’ın vekaleten atandığı ifade edildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 11:19
YORUM EKLE