Alexa

MHP'den "Bozkurt" Tepkisi!

Bozkurt üzerinden Türk ve yabancı düşmanlığı yapıldığını vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Almanya’da da “bozkurt” işaretinin yasaklanması tartışmalarını hayret ve üzüntüyle takip ettiklerini belirtti.

MHP'den "Bozkurt" Tepkisi!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Euronews’e değerlendirmelerde bulunarak, Avusturya’dan sonra Almanya’da da “bozkurt” işaretinin yasaklanması tartışmalarını hayret ve üzüntüyle takip ettiklerini ifade etti.

Avusturya’da politikacıların birkaç yıldır göstere göstere ırkçılık yaptıklarını anlatan Semih Yalçın, ülkedeki azınlıklar üzerinde bir baskı ve zulüm aracı haline gelmeye başladığını söylediklerini ve bunun doğuracağı mahzurlar üzerinde ilgilileri uyardıklarını bildirdi.

"Türk federasyonlarının da kullandığı bir simgedir"

Irkçı olanlar bozkurt işaretini kullananlar değil yasaklanmasını savunanlar olduğunu ifade eden Yalçın, “Bozkurt işaretinin Hitler selamına benzetilmesi, akıl tutulmasıdır. Hitler selamı Almanların milli sembolü değildir ama bozkurt, Türk milletinin binlerce yıllık zengin kültüründe yer alan anlamlı, önemli ve kıymetli bir motiftir.” şeklinde değerlendirdi.. “Bozkurt” işaretinin Türkler nezdinde cesaretin, bağımsızlık azminin ve özgürlüğün sembolü olduğunu belirten Yalçın, bunun, Almanya’da yasalar çerçevesinde yıllardır görev yapan ve ülkede toplumsal barış ve huzura katkıda bulunan Türk federasyonlarının da kullandığı bir simge olduğuna işaret etti.

Yalçın, “Nasıl Almanya bayrağında yer alan kartal, Fransızların sembolü olan horoz, İspanyolları temsil eden boğa zararsız milli sembollerse bozkurt da Türklerin remzidir. Bunlar da mı Avrupa’da yasaklanacaktır? Asıl ırkçı olanlar bozkurt işaretini kullananlar değil yasaklanmasını savunanlardır.” ifadesini kullandı. Semih Yalçın’dan ‘Bozkurt’ tepkis

TÜRK ve YABANCI DÜŞMANLIĞI

Bozkurt üzerinden Türk ve yabancı düşmanlığı yapıldığını vurgulayan MHP’li Semih Yalçın, “Milli sembollerimizin kullanılmasına yasak getirilmeye çalışılmasının ardında aynı zamanda Türkiye ve Türk korkusu yatmaktadır” ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 00:59
YORUM EKLE