Alexa

MHP'li Öztürk: Esas Olan Türk Milletinin İradesidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay ÖZTÜRK, “Zaruret” ve “İçimize Sinmeyen Şeyler” Sözü İle Kastedilen Ülkenin Yaşamakta Olduğu “Beka Sorunu”dur! " açıklaması.

MHP'li Öztürk: Esas Olan Türk Milletinin İradesidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Mersin Milletvekili Oktay ÖZTÜRK’ün, “Zaruret” ve “İçimize Sinmeyen Şeyler” Sözü İle Kastedilen Ülkenin Yaşamakta Olduğu “Beka Sorunu”dur! başlığıyla yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, basın mensuplarının sorularına cevaber sözlerinin farklı mecralara çekilerek değerlendirildiğini belirtti.

Oktay Öztürk'ün basın açıklaması şöyle:

Özellikle, bir soruya cevap verirken kullanmış olduğum “(…) bazen zaruretler hasıl olduğu vakit içimize sinmeyen şeyleri de yapmak zorunda kalıyoruz…” şeklindeki sözlerimin; AKP tarafından TBMM’ne getirilen ve Anayasa Komisyonu’nda bazı maddeleri değiştirilerek önümüzdeki Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmelerine başlanacak olan “Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” yani kamuoyumuzda kısaca “Anayasa Değişikliği Teklifi” ile ilişkilendirilerek partimizi yıpratmak amacıyla kullanılmaya çalışılmıştır.

Bu sözlerin devamında söylediğim sözlerden açıkça anlaşılmaktadır ki, kastedilen ülkemizin 15 Temmuz ihanet kalkışmasından beri yaşamakta olduğu, iç ve dış baskılarla şekillenen ve her gün yenileri eklenerek artan, her gün askerimizin, polisimizin ve sivil vatandaşlarımızın canına kasteden kanlı terör olayları nedeniyle yaşamakta olduğumuz olağanüstü durumdur.

BİR SAVAŞIN İÇERİSİNDEYİZ

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in Meclis Grup Toplantılarında ve değişik konuşmalarında sık sık vurguladığı gibi; ülkemiz her yönden derin ve tarihi bir hesaplaşmanın içinden geçmektedir. Her yeni gün yeni bir kaos ortamına gebe hale gelmiştir. Ülkemiz ve milletimiz Cumhuriyet Tarihi’nin hiçbir döneminde yaşanmadığı kadar şiddetli bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Irak’ta ve Suriye’de milli menfaatlerimiz için bir savaşın içindeyiz. Oldu bittilere karşı milletçe direnmekteyiz. Bir taraftan devleti habis bir ur gibi saran FETÖ’nün devletten temizlenmesi için uğraşmakta, diğer taraftan bu gelişmelerin devlet içinde yarattığı tahribattan kurtulmaya çabalamaktayız.

Aynı zamanda Orta Doğu ve Türkiye’deki planlamaları bozulan küresel sistemin aktörleri tarafından iyice azdırılarak üzerimize salınan PKK ve IŞİD terör örgütlerine karşı yürütülen amansız bir mücadelenin içindeyiz.

Siyasetini her zaman “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” düsturu ile yapan MHP olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu derin beka sorunundan bir an an evvel kurtulması, yaratılmaya çalışılan bu kaos ortamından birlik ve bütünlük içinde çıkılması için sorumlu bir siyaset yürütmekteyiz. Başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, partimizin bütün yetkili ve sorumlu organları ve mensupları dikkatli bir dil kullanmakta, kardeşliğimizin pekiştirilmesi için elinden geleni yapmaktadır.

Anayasa Değişikliği Teklifi çerçevesinde, Genel Başkanımızın şahsında 50 yıllık bir misyonun temsilcisi olan MHP ve mensuplarına yönelmiş bulunan ve kaynağı bizce malum olan çirkin ve yıkıcı propaganda ve algı yönetiminin amacı; MHP’nin ülkenin içinde bulunduğu bu zor durum karşısında güçlü bir liderlikle takındığı yapıcı, onarıcı, doğruyu gösterici muhalefet duruşudur.

MHP, Cumhuriyet’in temel esaslarından, üniter-ulus devlet anlayışından, laik-demokrasiden ve Türk milletinin egemenliğine sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyecektir. Esas olan Türk milletinin iradesidir. Onun iradesinin tecelligâhı olan TBMM bu teklifi millete götürecek ve Türk milleti son sözü söyleyecektir. Bundan korkup kaçanlar, bir takım gizli mahfillerdeki pazarlıkların piyonu haline gelenler tarih önünde sorumlu olacaklardır ve bir gün bunun hesabını Türk milletine vereceklerdir.

Bilge Liderimiz kamuoyunun önünde, oylamadaki tavrının ne olacağını net bir şekilde beyan etmiştir. MHP liderinin yolu, yolumuzdur. MHP milletvekilleri Liderlerinin yanında yılmadan yürümeye devam edeceklerdir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 14:32
YORUM EKLE

banner325