Alexa
banner314

MHP'li Taner Tekin; "Bu Hilal ile Haçın Savaşıydı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında; Bunun, Hilal ile Haçın Savaşı olduğunu dile getirdi.

MHP'li Taner Tekin; "Bu Hilal ile Haçın Savaşıydı"
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında,"Bu Hilal ile Haçın Savaşıydı" diyerek, Mehmet Akif Ersoy'un, "Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhidi, / Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi." mısralarını paylaştı.

Başkan Tekin; "Üstat ne doğru söylemiş, Bedr’in aslanlarına benzeterek çünkü; onlar ne yaşlarına baktılar, nede şahsi gelecek kaygısıyla hareket ettiler. Onların tek düşünceleri vardı, Hilal ile Haçın savaşında Hilalin yanında olmak,Yüce ALLAH 'ın şanlı ordusunun şerefli bir neferi olmak. Vatanın selameti, milletin bağımsızlığından başka dertleri yoktu.

Gayelerinin Anadolu’yu yurt yapan atalarının bin yıllık mücadelesini sonuçsuz bırakmamak olduğunu ifade eden Tekin; "Bu topraklar Türk için vatandı, yine vatan kalmalıydı. Bu uğurda yapılacak fedakarlığın,  verilecek hiçbir canın kıymeti yoktu.Çünkü arkalarında  Namus bildikleri Vatan toprağı, koskoca İslam Aleminin mazlum fertleri, analar bacılar, evlatlar vardı. Küffara vatan toprağı çiğnetilmemeliydi." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü:


"Adeta Akan her damla kan Al Bayrak oluyor semalarda dalgalanıyor, Can veren her asker Bilal oluyor minarelerde Ezan- Muhammed'i okuyordu."

Karşılarında yedi düvelin orduları saf olmuş, hep birlikte bir milleti yok etmek için var güçleriyle yükleniyorlardı.  Önce denizden, olmadı karadan sonra havadan...

Marmara’ya geçe bilmek için her yolu deniyorlardı. Devrin bütün imkanlarına sahip, güçlü bir ordu, kendinden emin, kısa zamanda boğazı geçip İstanbul’a varmanın hesaplarını yapıyorlardı. Lakin, hesaba katmadıkları bir şey vardı: Türk’ün vatan sevgisi...

Bu sevgi öyle bir şey ki; bütün dünya nimetlerinin üzerinde, bu yüce millete has, içinde yaşayıp büyüttüğü büyük bir sevgi. Birkaç adım sonra öleceğini bilerek  tereddütsüz düşmanın üstüne atılmak, komutanından ölüm emri aldığında ardını düşünmeden ölüme koşabilmek. Çanakkale’yi vatanının namusu belleyip namahreme çiğnetmemek için verilen büyük bir mücadele.

Çanakkale'de verilen mücadele anlatılırken, kanımız donuyor. Biz onlara minnettarız, 

Çünkü; bize vatan bırakmak için şehit oldular, gazi oldular… 

Çünkü; Türk’ün kahramanlığını bütün cihana göstererek bizlere gurur verdiler…

Çünkü; Savaşta bile merhameti ve insana verilen değeri düşmana öğreterek bize onur verdiler

Bu savaşda binlerce yıllık geçmişe sahip olan büyük Türk milletinin tarih boyunca var olması için Conkbayırında bir Kahramanın sesi Yankılandı: "Ben size savaşmayı değil, Ölmeyi Emrediyorum." Bu Emri veren Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve kanını toprağa dökmüş bütün şehitlerimize Allah (c.c.) tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun… "

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 15:45
YORUM EKLE

banner307

banner325