Alexa

Nevin Taşlıçay Kimdir? (Özgeçmişi Nedir)

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kadın Kolları Genel Koordinatörü, Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay kimdir? Taşlıçay nerelidir ve kaç yaşındadır?

Nevin Taşlıçay Kimdir? (Özgeçmişi Nedir)

21 Mart 2015 tarihinde  MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK Üyesi seçilerek siyasi hayatına adım atan Nevin Taşlıçay, hemen ardından MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Genel Koordinatörlüğüna ataması yapıldı. 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde ise Ankara 2. Bölge Bölgesi,ikinci sıradan milletvekili adayı gösterilen Nevin Taşlıçay,  "Mutlu Kadın ve Huzurlu Türkiye’nin Teminatı! Mutlu Kadın ve Huzurlu Türkiye’nin Temini yolunda siz de bizimle beraber yürüyün, bize destek olun." diyerek çıktığı yolda Milliyetçi Hareket Partisi Ankara milletvekili oldu.

Merdivenleri hızlı çıkan Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay'ın hayatı merak ediliyor. İş hayatında da başarılı olan Taşlıçay renkli kişiliği ve gençlerle diyaloglarında da iyi biliniyor. Ülkücü Hanımların lider Başkanı Taşlıçay kimdir, nerelidir? ne işler yapmıştır? merak edilen bu soruları haber içeriğimizde bulabiliriniz.

Nevin Taşlıçay Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı - Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay  9 Kasım 1974 yılında Kırşehir Kaman'da doğmuştur. İlk - orta - lise öğrenimini Kaman’da tamamlamıştır. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Nevin Taşlıçay, 1997'den bu yana Ankara’da serbest eczacılık yapmaktadır. 

Nevin Taşlıçay, 1999 - 2001 yılları arasında Ankara Eczacı Odası Bölge Temsilciliği yapmıştır.

2001 - 2007 yılları arasında Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Taşlıçay,  Ankara Eczacı Odası’nda 5 yıl Denetim Komisyonu Başkanlığını yürüttü. 2005 yılında Ankara Eczacı Odası Dermokozmetik Komisyonu’nu kuran Nevin Taşlıçay, Türk Eczacıları Birliği 36. Dönem Merkez Heyeti Üyeliği ve 2008'de kurulan Türk Eczacıları Birliği İlaç Dışı Ürünler Komisyonu ve kuruluşundan itibaren görevlerde bulundu.. Birliğin ilk kadın saymanı olarak görev yapan Taşlıçay, Türk Eczacıları Birliği 37. Dönem Merkez Heyeti’nde, 38. Dönem Genel Kurulda Denetleme Kurulu üyeliğine en yüksek oyla seçildi. 

2011 yılından itibaren Türk Eczacıları Vakfı'nın iştiraki olan Egaş Eczane Gereçleri Anonim Şirketi'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Taşlıçay, 2014'te yapılan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Taşlıçay bu derneğin Başkan Yardımcılığına getirilmiştir. 

21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK Üyesi seçilen Nevin Taşlıçay, MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Genel Koordinatörü olarak atanmıştır. 24 Haziran seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partisi'nden  Ankara'dan milletvekili olan Nevin Taşlıçay evli ve üç çocuk annesidir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 13:05
YORUM EKLE