Alexa
banner314

Olcay Kılavuz'dan, "Ülkü Ocakları'ndan Alparslan Türkeş yasağı" na Çok Sert Tepki

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanlarına 26 Mayıs Aday Tanıtım Programı ile ilgili olarak gönderilen bir metnin, anlamından ve bağlamından saptırılarak, "Ülkü Ocakları'ndan Alparslan Türkeş yasağı" üst başlığıyla servis edildiğini belirtti.

Olcay Kılavuz'dan, "Ülkü Ocakları'ndan Alparslan Türkeş yasağı" na Çok Sert Tepki
banner327

"MÜBAREK RAMAZAN GÜNÜNDE BİLE ŞAHSIMA VE BAŞBUĞUMUZUN EMANETİ OLAN ÜLKÜ OCAKLARI'NA BÖYLE AŞAĞILIKÇA ASILSIZ İTHAMLARDA BULUNAN, İFTİRA VE İĞRENÇLİKLERİYLE FİRAVUNLUK YAPMAYA DEVAM EDEN ALÇAKLARA SORACAK HESABIMIZ OLDUĞUNU AÇIK YÜREKLİLİKLE İFADE ETMEK İSTERİM."

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yazılı bir basın açıklaması yaparak, "Son birkaç gündür bazı haber sitelerinde, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanlarımıza 26 Mayıs Aday Tanıtım Programı ile ilgili olarak gönderilen bir metnin, anlamından ve bağlamından saptırılarak, "Ülkü Ocakları'ndan Alparslan Türkeş yasağı" üst başlığıyla servis edildiği görülmüştür." diyerek, "Bizler Ülkücü Türk  Gençliği olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emaneti olan Ülkü Ocakları'nın ve Ülkücü Gençliğin güçlenerek ilerlemeye devam etmesi için var gücümüzle, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Genel Başkan Kılavuz'un açıklaması şöyle devam ediyor:

"TARİFSİZ BİR ALÇAKLIK!"

Slogan, program ruh ve içeriği ile uyumlu olduğu takdirde, Ülkücü disiplin ve insicamın tecessüm edeceği düşüncesiyle; Ülkü Ocakları Genel Merkezi her program öncesinde o programın içeriğine uygun sloganları belirler. Bu sloganların dışında kalan  sloganların kullanılmamasını da kurumsal bütünlüğün bozulmaması adına teşkilat mensuplarından talep eder. Daha önce başka gruplar tarafından kullanılan, kalıplaşmış ifadelerin kendi değerlerimize uyarlanması özgün ve doğru olmayacağından, bu tip sloganların kullanılmaması teşkilatlarımıza genelge olarak yazılmıştır. Buna farklı manalar yüklemek, buradan kurumumuza yönelik bir düşmanlık çıkarmak, hele hele Başbuğumuzun öz evlatlarına Başbuğ ismi ile ilgili böyle çirkin yakıştırmalarda bulunmak tam bir bozgunculuktur, tarifsiz bir alçaklık, namussuzluk ve şerefsizliktir. Bizim dava arkadaşlarımız yapılan bu yılanlığa, çiyanlığa asla fırsat vermeyecek, ciddiye almayacaktır.

"Başbuğumuz Alparslan Türkeş bedenen  aramızdan  ayrılmış olsa da fikirleri ve emanetleri ile manevi varlığı güçlü bir şekilde bizimle yaşamaktadır. "

Şu mübarek Ramazan gününde bile böyle aşağılıkca asılsız ithamlarda bulunan, iftira ve iğrençlikleriyle firavunluk yapmaya devam eden alçaklara soracak hesabımız olduğunu açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bizler Ülkücü Türk  Gençliği olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emaneti olan Ülkü Ocakları'nın ve Ülkücü Gençliğin güçlenerek ilerlemeye devam etmesi için var gücümüzle, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş bedenen  aramızdan  ayrılmış olsa da fikirleri ve emanetleri ile manevi varlığı güçlü bir şekilde bizimle yaşamaktadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'in  mücadelesi, fikri, hayatı bizim yaşamımızdaki feyz kaynağımızdır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş yarım asırdan daha uzun bir süredir Türk Gençliğini ve Dünya Türklüğünü fikri anlamda besleyen ve yol çizen kutup yıldızımızdır. Başbuğumuzla ilgili olarak kendi belirlediğimiz, hiçbir faklı ideolojiden devşirmediğimiz sloganlar kullanılmaya devam edecektir. Yine Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey için "İşte Ordu, İşte Komutan" tarzında kullanılan ifade de, bize ait  olmadığı gerekçesiyle yasaklanmıştır. 

"Yaşasın Turan Ülkümüz, Yaşasın Ülkü Ocakları"

Mevzubahis haber sitelerinin Ülkücü Hareket içinde sürekli bir sansasyon yaratmak amacında oldukları, devamlı olarak haberlerini böyle çarpık bir mantık içinde ölçüp tartmadan, ardını arkasını aramadan, usulünü esasını bilmeden sadece gündeme gelmek niyetiyle yaptıkları bilinmektedir. Bu sebeple, işbu açıklama;  kalemleri habercilikten ziyade nifakçılığa hizmet eden satılmışlara yanıt vermek amacıyla değil, ülküdaşlarımızı aydınlatmak maksadı ile yapılmıştır.  Yaşasın hiçbir kuvvet önünde ayrılmayan kardeşliğimiz, Yaşasın Turan Ülkümüz, Yaşasın Ülkü Ocakları.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 00:11
YORUM EKLE

banner307

banner325