Alexa
banner314

Orhan Sayar; 30 Ağustos Devletin Temellerinin Atıldığı Tarihtir

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR, 30 Ağustos Zafer bayramı dolaysıyla kutlama mesajı yayımladı.   

Orhan Sayar; 30 Ağustos Devletin Temellerinin Atıldığı Tarihtir
banner327

MHP Turgutlu İlçe Başkanı Sayar, 30 Ağustos Zafer bayramı dolaysıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

“Tük milletinin Bağımsızlık mücadelesinin dünyaya haykırdığı gün 30 Ağustos 1922 tarihidir. Bu asil milletin küllerlerinden tekrar doğuşu ve yeni bir devletin temellerinin atıldığı Kahraman Türk milletinin 7’den 99’a kadar Kadını, Erkeği, Çocuğu, Genci, yaşlısı top yekûn verdiği bağımsızlık mücadelesinin sonucudur.

 30 Ağustos Zafer Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde top yekûn kalkışılan destansı mücadelede Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu ifadeleri ile 30 Ağustos 1922’yi özetliyor; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan Şehit ruhları, devletimizin, Cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.”Dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325