Alexa

Osman Sait Zengin'e Sorduk: MHP'de il başkanı Kim olacak?

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınmasından sonra Samsunlu ülkücüler yeni başkan ve yönetimini merak etmeye başladı.

Osman Sait Zengin'e Sorduk: MHP'de il başkanı Kim olacak?

Türkiye'de 30 il'de cumhur ittifakı ile ilgili çalışmalar devam ederken MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün teşkilatlara gönderdiği genelgeyle Ak Parti ve MHP arasında saflar sıklaşacak. MHP Samsun teşkilatının görevden alınmasıyla birlikte ortaya çıkan boşluğun nasıl doldurulacağı ve kimin il başkanı olacağı da merak konusu olmaya başladı.

Samsun'da kim il başkanı olacak? Samsun'da Teşkilat ne zaman kurulacak?

Samsun Yerel yönetimden sorumlu Başkan yardımcısı olan ve Genel merkez tarafından yönetimin fesh edilmesinden sonra görevi biten Osman Sait Zengi'e süreç ile ilgili sorduk.

Samsun'da ülkücü hareketin 30 yıllık sürecinde hep var olan Samsun ülkücü camianın yakından tanıdığı işadamı Osman Sait zengin bir değerlendirme yapmanın doğru olmayacağını, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin kararıyla teşkilatın görevden el çektirildiğini beyan ederek şöyle konuştu:

"Herşeyden önce ülkücü bir kimliğe sahibiz. Bu zamana kadar ülkücü gibi düşündük, ülkücü gibi yaşamaya çalıştık. Teşkilatımız görev verdi koşa koşa gittik ve görevimizi, yakınmadan, sızlanmadan gece gündüz koşarak en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Görev veren teşkilatımız görevi alarak ta bir görev vermiş oluyor aslında.

Geçmişte uzun süre Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yaptım. Görevden alındığımız ve yeniden göreve çağrıldığımız zamanlar oldu. Teşkilatımızın münasip gördüğü şekilde hareket ettik. Bundan sonra da bu minval üzerinde hareket edeceğiz. Bunda anlaşılmayacak hiç bir şey yok aslında.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin en köklü partisi ve teşkilatlarından birisidir. Türkiye'ye ye Samsun'dan bakarak değerlendirmelerde bulunursak yanılma payımız çok yüksek olabilir. Eğer yönetici iseniz buna çok dikkat etmelisiniz. Teşkilatımız bir harita koyar ortaya, teşkilatın her biriminin bu harita üzerinde nasıl istikamete yürüyeceğini de belirler. Siz bunun dışına çıkamazsınız. Dolayısıyla bizim için teşkilat ve lider esastır. Hepimiz insanız hata yapabiliriz elbette. Ancak teşkilat ve lider konusunda küçük hatalar bizleri istenmeyen noktalara taşıyabilir. Bundan sonra ki süreçte neler olabileceği konusunda bir değerlendirme yapmak benim haddime değil. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizin öngörüleri, tercihleri, taktirleri ve görevlendirmeleri nasıl olacaksa nasıl emredecekseler öyle olur. Benim şahsen teşkilatçılık anlayışım bunu gerektirir.

Bize görev verirler veya vermezler. Ancak hangi arkadaşımıza, gönüldaşımıza görev verirseler biz samsun teşkiletımızın emrinde oluruz. Ne zaman bu teşkilatımıza başkan atanır veya yönetim oluşur bilmiyorum. Genel Merkezimiz kısa zaman içerisinde planlamalarını yapacak ve bu süreci tamamlayacaktır diye inanıyorum." 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 14:59
YORUM EKLE

banner325