Alexa

Resul Şahin, MHP'den Samsun Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Samsun Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Resul Şahin, "Destek sizlerden; taktir yüce Allah tan" dedi. Resul Şahin kimdir?

Resul Şahin, MHP'den Samsun Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

MHP İl binasında Samsun milletvekili aday adaylığını açıklayan Resul Şahin, 27. dönem milletvekilliği seçimleri için MHP’den aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu belirterek, "On bir milletvekili çıkaran Samsun bugün dokuz milletvekilliğine düşmüştür. Bunun sorumluları kim , bugüne kadar bu güzel şehrimizi kimler temsil etti?" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin Aday Adayı tanıtım programı kapsamında 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Resul Şahin'e teşekkür ederek başladığı aday adayı tanıtım konuşmasında, Cumhur ittifakının başarılı bir şekilde halkın onayından geçmesi için gece gündüz çalıştıklarını, bugünden çok daha güçlü bir şekilde TBMM’de temsil edebilmesini sağlamak için mücadele ettiklerini belirtti. Tekin; "Milletvekilliğine aday adaylığı yapan bütün dava arkadaşlarımı bu fedakârlığın içerisinde bizde varız diyen, elini taşın altına koyan dava arkadaşlarıma herkesin huzurunda teşekkür ediyorum” diyerek, Konuşmasını yapmak üzere mikrofonu MHP Aday adayı Resul Şahin'e uzattı.

"BÜYÜK ERDEMLİKTİR"

Uzun zaman MHP Terme ilçesinde İl Başkanlığı görevinde bulunan Resul Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekili aday adayı olarak burada bulunduğunu ifade ederek şöyle konuştu; "Ülkemizin içinde bulunduğu olağan dışı şartlar gereği seçimler,  MHP Genel Başkanı sayın Devlet BAHÇELİ Beyin öngörüsü ve teklifi , hükümet ve TBMM nin kararıyla erkene alınmıştır. 2019 da yapılması planlanan düzen değişikliğinin erkene alınması, ülkemiz üzerinde hesabı olanların oyunlarını alt-üst etmiştir ve bu kirli oyun bozulmuştur. 27.Dönem Milletvekilliği seçimlerinden sonra TBMM yeni bir vizyon ve yeni bir DİRİLİŞ ruhuyla idrakında olduğu görevlerini icra edecektir. Bunun için parti teşkilatlarımıza ve ülkücü camiaya ağır sorumluluklar düşmektedir. Elbette ki her ülkücü için çok önemlidir. Hatta bu harekete mensubiyet duymak bile büyük bir erdemliktir. Ancak; liyakati, ülke menfaatleri gereği öne çıkarma zorunluluğu vardır.

"BUNUN SORUMLUSU KİM?"

Yaşadığımız çağ , ülke sorunlarımızın en ağır yaşandığı çağdır. Bizler her ne pahasına olursa olsun milli hedeflerimize varmak için ; devletimizi  güçlü , milletimizi mutlu kılmak zorundayız. Ayrıca ; yaşadığımız şehir Samsun , bölgenin en büyük, en önemli ve bir aynı zamanda da sorunlu bir vilayetidir. Hatta, tüm bölgenin metropolü diyebiliriz. Bu şehir zengin olursa bölge zengin demektir. Burada tüten her baca tüm bölgenin halkına da bir gelir kaynağı oluşturmaktadır.  Ne yazık ki; daha dün iller sıralamasında ülkenin dokuzuncu vilayeti olan Samsun, bugün otuz altıncı vilayeti durumuna düşmüştür.  On bir milletvekili çıkaran Samsun bugün dokuz milletvekilliğine düşmüştür. Bunun sorumluları kim , bugüne kadar bu güzel şehrimizi kimler temsil etti ?

"Samsun’ un öz evladı olarak aday adayı olmaya karar verdim"

Bugün Samsun Türkiye ’de göç veren illerin başında yer almaktadır. Bunun erdemli bir siyasetle izahı mümkün değildir. Zira Samsun , Kızılırmak ve Yeşilırmak havzasında bulunmaktadır. Yani , dünyanın en münbit toprakları üzerinde olan Samsun‘da bugün tarım bitmek üzeredir ve köyler de boşalmıştır. Tütün, şeker pancarı, çeltik ve mısır artık sembolik olarak üretilmektedir. Hayvancılık yok olmuş, Bafra, Çarşamba ve Terme ovalarına sahip olan bu ilimiz insanları topraklarını terk ederek geçinebileceğine inandığı yerlere göç etmektedir. Bu göç hali de halen devam etmektedir. Bu ve benzeri sorunların sorumluluğunu taşıyan Samsun’ un öz evladı olarak aday adayı olmaya karar verdim. Destek sizlerden; taktir yüce Allah tan.

Resil Şahin Kimdir?

Resul Şahin, 1956 yılında Terme , Aşağı Söğütlü Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Terme’de yaptı. 1979 yılında İstanbul Ortaköy Eğitim Enstitüsünü bitiren Şahin, 1980 sonrası Almanya’da Berlin Eğitim ve Spor Senatosunda “Eğitimde Planlama Analiz ve Organizasyon” branşlarında pedagojik eğitim gördü.

Resul Şahin, Marie-Curie Lisesi ve 10. Gesamtschule ‘ de on yıl öğretmenlik yaptı.

Aile ve Gençlik Senatörlüğünün muhtelif birimlerinde Türk ailelerinin ve gençliğinin sorunlarının çözümü konusunda pedagojik danışmanlık yapan Resul Şahin, Türk-Alman Akademikerler Birliği başkanlığı , Türk-Alman Kültür Mübadele Merkezi nin kurucu başkanlığı görevlerinde bulundu ve ayrıca yurtdışı İşçi Çocukları Eğitim Vakfı’nın çalışmalarına da öncülük yaptı.

Okul öncesi çocukların eğitimi ile ilgili okullar açarak bu okulların genel koordinatörlüğünü üstlenen Şahin, On dört yıl aradan sonra Türkiye‘ ye dönerek birçok branşta da bu başarılarını devam ettirdi.İyi derece Almanca bilen Resul ŞAHİN halen Terme’ de ikamet etmektedir.

Resul Şahin'in Siyasi faaliyetleri şöyle:

1969 yılında Ülkücü Hareketin saflarına katıldı.

1977 İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim Masasında bulundu.

1980 yılında yurtdışına çıkmak zorunda kaldı.

1990 lı yılların başında Türkiye’ye döndü.

1994-1996 yılları arasında MHP Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

1995 seçimlerinde sekizinci sırada Samsun Milletvekili adayı oldu ve yaptığı çalışmalar ile ortaya koyduğu projelerden dolayı rahmetli Başbuğumuzun yazılı ve sözlü teşekkürlerini aldı.

2016 Eylül – 2018 Şubat tarihleri arasında MHP Terme İlçe Başkanlığını yaptı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HARUN Özden
HARUN Özden - 9 ay Önce

Mukemmel bir karar.samsunun böyle bir vekile ihtiyaci var.insAllah uygun bir yere gelir.

banner307

banner313