Alexa

Samsun İl Başkanı Adullah Karapıçak Yeni Yönetimi Topladı

Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı Abdullah Karapıçak, genel merkez tarafından onaylanan yönetim kurulu üyeleri ile ilk kez bir araya gelerek, il yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Samsun İl Başkanı Adullah Karapıçak Yeni Yönetimi Topladı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Başkanlığında gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ülkenin beka sorununu merkeze almış bir siyasi anlayış ile ülkenin bu süreçte “ülkenin düz bir çizgide ilerlemesi gerektiği” bilincinde olarak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğine dikkat çeken Karapıçak; "Bu siyasi bilinç, özünde Milliyetçi-Ülkücü camianın varoluş nedenidir. Bu bilincin yansıması olan Milliyetçi hareket Partisi’nin üzerine düşeni fazlasıyla yapması ne Samsun yerelinde ne de ülke genelinde hiçbir kişi, parti veya yapı üzerinden eleştirilebilecek bir konu değildir. " dedi.

GÖREV DAĞILIMI YAPACAĞIZ

12 Ocak günü kendisine tebliğ edilen il başkanlığı görevi sonrasında yönetim kurulu listesini MHP Genel Merkezi'ne ilettiklerini ifade eden Karapıçak, "Genel merkezimizin listeyi onaylamasının ardından ilk yönetim kurulu toplantımızı bugün yaptık. Görev dağılımını ise en kısa sürede yaparak teşkilât kademelerinde yer alacak organların görevlerini hızlı bir şekilde yapacak hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

“BEKA” MESELESİ DAR BİR BAKIŞ AÇISI İLE ANLAŞILMAZ

Türkiye'nin15 Temmuz gibi bir ihanet sürecinden geçtiğini vurgulayan Karapıçak, "Milliyetçi Hareket Partisini beka sorunu üzerinden eleştirenler, 15 Temmuz’da ihanet çetelerinin galip geldiğinde ülkede olabilecek kaosu ve küresel güçlerin son obamız, son yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti devletini ne duruma düşürecekleri, ülkenin anahtarını hangi küresel ve bölgesel çetelerin eline teslim edeceklerini bir hayal etsinler. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli son il başkanları toplantısında “Belediye derken bekayı görmezden gelmeyin, düşman sevindirmeyin, zilleti güldürmeyiniz. Ya beka ya bela seçiminde sonuna kadar beka diyeceğimizi sakın aklınızdan çıkarmayın, gevşeklik göstermeyin” demişlerdir. Bu sözlerin ışığında bizlere de Samsun’da düşen görev, ülkenin beka sorununa geniş bir bakış açısıyla bakarak, ülkeyi içinden geçtiğimiz bu zor süreçte 19 Mayıs ruhuna yakışır bir şekilde ittifak ruhuna zarar vermeyecek şekilde 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarımızı var gücümüzle yerine getirmektir" diye konuştu.

HER BİREY DEVLET ADAMI GİBİ HAREKET ETMELİ

'Beka' kelimesinin alelade basit bir kelimeden öte anlamlar taşıdığına işaret eden Abdullah Karapıçak, şunları söyledi:

"Beka denilince ülkenin, milletin belki de hepsinden önemlisi devletin bekası akla gelmelidir. Beka sorunu, tarihi bir çağrı olarak sorumlu siyaset ve içinden geçtiğimiz bu süreçte her bireyin adeta bir devlet adamı bilincinde davranmasını gerektirmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti devleti için böyle bir süreçte beka sorunu olduğuna işaret etmesi dikkate değer önemli bir ikazdır. Dar çerçeveden bakıldığında sadece önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerini görenler geniş bir bakış açısıyla devleti tüm kurumları ile ele aldığımızda; dış politika, milli eğitim, hukuk, milli güvenlik, toplumsal huzur, ahlak, ekonomi gibi, bireyin ve devletin doğrudan ve dolaylı muhatap olduğu bütün alanları beka sorunu olarak önümüze çıktığının farkında olmalıdırlar" uyarısında bulundu.

BU ZOR SÜREÇTE MHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, ülkenin içinden geçtiği bu zor süreçte Türk siyasi tarihinde örneği az görülür bir hassasiyet ve sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini dile getiren Karapıçak, "Milliyetçi Hareket Partisi, ülkenin beka sorununu merkeze almış bir siyasi anlayış ile ülkenin bu süreçte “ülkenin düz bir çizgide ilerlemesi gerektiği” bilincinde olarak üzerine düşeni bir siyasi parti olarak fazlasıyla yerine getirmektedir. Bu siyasi bilinç, özünde Milliyetçi-Ülkücü camianın varoluş nedenidir. Bu bilincin yansıması olan Milliyetçi hareket Partisi’nin üzerine düşeni fazlasıyla yapması ne Samsun yerelinde ne de ülke genelinde hiçbir kişi, parti veya yapı üzerinden eleştirilebilecek bir konu değildir. Milliyetçi-Ülkücü camianın siyasi vücut bulmuş hali olan Milliyetçi Hareket Partisi bu duruşu ile ülke siyasi tarihine geçecek duruş, söylem ve eylemler içerdiğinin her kesim tarafından bilinmesi gerekmektedir" diye konuştu.

PARTİMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE HAZIRLANACAĞIZ

19 Ocak günü yapılan aday tanıtımı toplantısında adaylıkları açıklanan Asarcık ilçesi için Şerif Kılağuz ve Alaçam ilçesi için de İlyas Acar'ın, Milliyetçi Hareket Partisinin belediye başkan adayları olduğunu ifade eden Karapıçak, "Adaylarımız ile 31 Mart yerel seçimlerine partimize yakışır bir şekilde hazırlanarak mutlak bir galibiyet hedeflenerek özveri ile çalışılacak gerek il gerek ise ilçe teşkilatlarımız seçimlere eksiksiz olarak hazırlanacaklardır" dedi.

MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURULARI UZATILDI

Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da 17 ilçede 31 Mart yerel seçimlerine kendi meclis üyesi listesi ve adaylarıyla gireceğini de söyleyen Karapıçak, "İlçe başkanlıklarımız meclis üyelikleri ile ilgili olarak yapılacak olan başvurular 4 Şubat 2019 tarihi saat 17:00’a kadar uzatılmış olup başvurular bizzat ilçe başkanlıklarına yapılacaktır" bilgisini verdi.

“17 İLÇE BAŞKANIYLA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerine 2 ay 10 gün kaldığını ve YSK’nın belirlediği seçim takviminin işlediğini dile getiren Karapıçak, "Önümüzdeki kısa süreçte ilk hedefimiz 17 ilçede meclis üyesi adaylarının belirlenmesi ve listelerin YSK’ya verilmek üzere hazırlanmasıdır. Meclis üyeleri listeler oluşturulurken genel merkezimizin de görüşleri alınarak il başkanlığımız ile koordineli bir şekilde ilçe başkanlarımız, belediye başkan adaylarımızın da fikir birlikteliğiyle hassasiyetler göz önünde bulundurularak listeler oluşturulacaktır. 17 ilçemizdeki meclis üyelikleri bağlamındaki hedefimiz en fazla sayıda meclis üyemizi belediye meclisine sokmak olacaktır. Yarın ise ilçe başkanlarımız ile seçim takvimi, Kızılcahamam’da Genel Başkanımızın aktardığı görüş, düşünce ve talimatları ile diğer yerel seçim hazırlıkları konularını görüşeceğiz"  görüşünü dile getirdi.   

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim - 10 ay Önce

Yeni Yönetimi Toplamakla En iyisini yaptı hayırlı uğurlu olsun
Kişisel Gelişim